Kooperatiflere Kesilen Faturada Kdv Oranı Hk.

Kooperatife banyo mutfak dolapları ve fayans faturası keseceğiz kdv oranı %1 olacağını
öğrendik bununla ilgili kdv tebliğini bulamadım yardımcı olurmusunuz

Ynt: Kooperatiflere kesilen faturada kdv oranı hk.

terazi36 ' Alıntı:
Kooperatife banyo mutfak dolapları ve fayans faturası keseceğiz kdv oranı %1 olacağını
öğrendik bununla ilgili kdv tebliğini bulamadım yardımcı olurmusunuz

Sayın Formdaş KDV Kanunun Geçici 15 maddesi ile 29.7.1998 tarihinden ÖNCE bina inşaat ruhsatı alınmış inşaatlara ilişkin olarak KONUT YAPI KOOP.yapılan inşaat taahhüt işleri KDV'den İSTİSNA edilmiştir.

29.7.1998 tarininden SONRA bina inşaat ruhsatı alınmış inşaatlara ilişkin olarak ''KONUT YAPI KOOP.''
YAPILAN İNŞAAT TAAHHÜT İŞLERİ İSE 30.12.2007 TARİH 26742 SAYILI Resmi Gazetede yayımlanan
2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ekli (I) sayılı listenin 12 sırası uyarınca %1 KDV'ye tabidir

FERHAT

Biz sadece malzeme satıyoruz kooperatife inşaat taahhüt işi yapmıyoruz. Yinede kesilebilir mi?

SAYIN TERAZİ36,
1 lik oran kooperatiflere yapılan inşaat taahhüt işleri için geçerlidir.

Kdv 46 nolu tebliğ
?????..
c) İstisna Kapsamına Girmeyen İşlemler
???.
Öte yandan, kooperatiflere yapılan teslimler tamamıyle genel hükümler çerçevesinde katma değer vergisine tabi bulunmaktadır. Buna göre kooperatiflere yapılan demir, çimento, kereste, cam, kırtasiye malzemesi ve benzeri teslimlerde genel hükümler çerçevesinde katma değer vergisi uygulanacaktır???..

Sadece malzeme satışları % 18 KDV'ye tabidir. %1 KDV'den yararlanması için Taahüde dayalı bir iş olması gerekir.

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Aranızda bir sözleşme imzalayın taahüde bağlansın % 1 kesin

kooperatif henüz yapım aşamasında değil mi ? İş bittikten ortaklara teslim fatura kesildikten sonra %1 olmaz

ferhat kardeşim özel mesajda gönderdim ama görmedin sanırım senden bi konu hakkında yardı istiyoruma ama durum olabileceğinden karısık yazıyla ifade edilecek gibi değil tabi birde acliyet söz konusu kalp krizi geçirmiş bi hasta için yardımına bilgine ihtiyac var bağkur konusunda ilgilnirsen "[email protected]"bu benim msn adresim ben b yarım saat daha burda senı bekleyecem umarım iki dk ını ayırırsın?????

merhabalar. Bir firmamız yapı kooperatifine iş yaptı. Yapı kooperatifi kdv muafiyet yazısı var yüzde 1 kdv uygulanması söz konusu. Burada taahhüde dayanmasından kasıt kooperatif ile aralarında sözleşme yapılması mı kastediliyor.
Konut yapı kooperatiflerine yapılan ve inşaat işi niteliğinde olmayan veya taahhüde dayanmayan hizmet ifaları ile her türlü mal teslimleri bu uygulamadan yararlanamayacağından bu teslim ve hizmetler genel hükümlere göre KDV’ne tabi olacaktır. Bu yazıdan bunu çıkarıyorum

Vergi dairesi ile görüştüm faturayı kesecek firma yüzde 18 kdv li fatura düzenleyecek daha sonra kooperatif vergi dairesinden kdv iadesinde bulunacak.