fonradar

Kredi Kartı borcu!!

Öncelikle merhabalar,
böyle bir forum bulduğum için çok sevindim..Benim sıkıntım şu; kardeşimin iki adet kredi kartı var . 750 tl biri , 750 tl diğeri olmak üzere iki adet kart yüzünden günlerdir sıkıntıdayız. Elbette banka alacağını tahsil etmek istemekte haklı. Ancak maddi sıkıntılar sebebiyle bu iki kart ödenemedi.Birkaç gün önce banka bir ödeme tebliği gönderdi. Bizde banka merkezini aradık ve taksitlendirme yapılabilirse ödeyeceğiz dedik. Banka da borcun" 1000 tl ( tek bir kart için ) nin altında olması" sebebiyle taksit yapamayacaklarını ve MALESEF! tamamını talep ettiklerini söyledi. Şu an ailem ve ben mağduruz maddi sıkıntı çekmekteyiz. İki kart için 1500 tl yi hemen toparlamamız imkansız. Ayrıca bankanın bir tanesi bunu ödemezsek hapis cezası olacağını söylüyor. En kötü ihtimalle icraya verseler hemen haciz mi gelir yoksa avukatla anlaşıp taksitle ödeme yoluna gidilebilir mi ?? Çok acil bilmemiz gerekiyor lütfen cevaplarsanız çok sevinirim..Şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Kredi Kartı borcu!!

arkadaşlar bir fikri olan varsa konu acil lütfenn!

Siz bulduğunuz parayı yatırın.
Öyle hemen haciz gelmez.
Önce siz eödeme emri yollanır. Bu ödeme emrini aldıktan sonra icra müdürlüğüne gidip borcu kabul ederek icra tahhüdü verebilrisiniz bunda taksitle ödenir.

nguroy ' Alıntı:
Siz bulduğunuz parayı yatırın.
Öyle hemen haciz gelmez.
Önce siz eödeme emri yollanır. Bu ödeme emrini aldıktan sonra icra müdürlüğüne gidip borcu kabul ederek icra tahhüdü verebilrisiniz bunda taksitle ödenir.

Çok çok teşekkür ederim..

Sayın eaksy,
Haciz bildirimden itibaren 7 gün içerisinde icra dairesine gitmeli ve mal beyanında bulunmalısınız. Aksi takdirde bankaya mal beyanında bulunmadığınız için dava açma hakkı doğar.
Kolay gelsin.

mohicans ' Alıntı:
Sayın eaksy,
Haciz bildirimden itibaren 7 gün içerisinde icra dairesine gitmeli ve mal beyanında bulunmalısınız. Aksi takdirde bankaya mal beyanında bulunmadığınız için dava açma hakkı doğar.
Kolay gelsin.

teşekkür ederim hala bir ses çıkmadı ama gelir gelmez harekete geçeceğim..