fonradar

Kredili Satışlar Banka ve Kasa Hesapları

şu yoğun tempolu günlerimizde foruma katkıda bulunan tüm forum üyelerine teşekkür ediyorum sormak istediğim konu;

mükellef bol bol kendi kredi kartlarından işletme adına pos cihazından çekiyo faizi ödüyo kendine finansman sağlıyo sirkülasyon fazla taksitli satış yapıyo çip para kullanıyo ahbaplarına hatır çeki kesiyo kestiği çeklere bazen fatura alıyo bazen kaçırıyo extreler zamanında gelmiyo şahsi hesabınıda şirkette kullanıyo bankla hesaplarının içinden çık mak ise neredeyse imkansız bende banka hesaplarını sadece kredi kartlarını takibini yapıyorum bunlarıda kredi kartları hesabından sonra bankalara oradanda günü gününe kasa hesabına atıyorum ama fatıralara bakıyorum banka hesaplarına bakıyorum rakkamlar tutumuyor bende sadece kasa banka ve kredi kartları hesaplarını kullanıyorum şahşi kredi menfaati söz konusu olduğu için kredi kartı komisyonlarını zaten giderleştiremiyoruz (bununla ilgili bir yazı okumuştum halada bulamıyorum elinde olan varsa...) bende olduğu yazıyorum böylelikle kasa hesabı şişmiş oluyor. vergisel açıdan sıkıntı doğurmıyacağı için inceleme sözkonusu olduğunda ben kasa hesabına atıyorum farkları , bu konuda fikir yürütürmüsünüz arkadaşlar sizce nasıl bir yol izlemeliyim sorumsuz mükelleflerin işini düzgün hale getirmek için.... şimdiden teşekkür ederim.....saygılarımla.....

Ynt: kredili satışlar banka ve kasa hesapları

bunun yanında bankadan kasaya alırken 10 ar günlük toplu olarak kasaya alsam ve açıklamasınade hesap tashihi desem mantıklı olurmu arkadaşlar......................

Merhaba ;

Yazdığınız metni okumakta oldukça zorlandığımı belirtmek istiyorum.

Arkadaşlar güzel türkçemize lütfen biraz daha dikkat edelim.

sayın muhasebe uyarınızı dikkate alıcam özür dilerim. Yazıyı apar topar yazdım da :)

aynı sorun benım basımdada var.
denetmenler ısletme sahıbının kendıne fınansman sağlamak amacıyla
kullandığı visaların giderlerini yuksek faız nedenı ıle kabul etmıyor.
ben pos gıderlerının tamamını hangısını sahsına kullandığını bılmedığım ıcın ( sadece bu sorunlu mukellef ıcın) carı hesaba atıyorum.
ama normalı once 780 hs atmak daha sonrada 950 hs k.k.e.giderlere atmak.
bu tur mukellefler basından ınceleme gecmeden ve ceza yemeden pek duzene gırmıyorlar.