Kullanılan kredinin faiz değişmesi hk.

Arkadaşlar merhaba ben şöyle bir örnek vermek istiyorum. Daha önce kullanmış olduğumuz bir kredi var ana para; 50.000,00.-, faiz;1.500,00.- yeni faiz oranlarına göre ana para;50.000,00.-, faiz;2.000,00.- oldu bu durumda nasıl bir muhasebe kaydı ile bu krediyi kayıt altına alacağım bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Kullanılan kredinin faiz değişmesi hk.

Selamlar Sayın Bintang.
yeni faiz oranlarına göre geri ödeme tablonuz değişti mi?İlk tablonun kaydını yapmışmıydınız?Ayrıca kullanılan kredi nakit kredi mi?Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz.Faiz oranlarındaki değişme geri ödeme taksitlerini değiştirmişse aradaki artışları ilave maddeler yaparak güncel hale getirebilirsiniz.
Saygılar.

Ben sayın adayın usluna takıldım.Cevap vermek istemezseniz vermezsiniz.Cevap verdiğinizde böyle bir üslup takınamazsınız bence.Biraz daha özenli olmamız gerektiği kanaatindeyim.
İyi çalışmalar...

ben sorunun saçmalığına kızıorum kerini alınca dediğim gibi tekbir kayıt yapılır 300 ve 102 daha sonra banka extrelerinde dönemler itibarıyla kesnti olur o zamandaki harekete göre finansman giderlerini ana paratksitlerini ödersiniz acaba benin bilmediğim birşeyler mi var bana anlatın bende öğreneyim ek maddeler yaparak güncel hale getrmek ne demektir yıllardırbankakredilerinin kaydını yaparım böyle bir soruyla karşılaşmadımsiz extreleri işletip günü gününe bana hareketlerini işlemiyormusnuz ?konu aslında gayet basit ama sizleri istemeden kırdıysam çok özür dilerim benide aydınlatın lütfen yanlış anladıysam konuyu saygılar

Sayın aday burda herkes herşeyi bilmek zorunda değildir, yeni öğreniyor olamaz mı, bilmiyorki soruyor, eğer sorguladığımız soruların saçmalığı ise sizde eski mesajlarınıza bakın bakalım sizin sorduğunuz sorular çok mu mantıklıymış.....

Sayın Aday,
Ya sorulmak isteneni tam olarak anlayamadınız ya da benim yorumumu anlamadınız.Faiz oranının değişmesi eğer geri ödeme planındaki aylık taksitleri değiştirmişse hala söylediğimde ısrarlıyım,ek maddelerle krediyi güncel hale getirirsiniz.Siz kredileri önce tahakkuk edip ödenecek hale getirmiyor musunuz?Ben ödeme planından bahsediyorum,burayı atlamış olabilir misiniz?