Kurumlar Vergisi Kurum Ortaklarına ve Yönetim Kurulu Üyelerine İlişkin Bildirim

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, bir vakfın iktisadi işletmesi için kurumlar vergisi beyannamesi dolduruyoruz. İşletmenin kurucusu vakıf, bir de yöneticileri var ama hisse falan sözkonusu değil. Bu bildirimde hisse oranının da yazılması gerekiyor. Bu durumda biz bu kısma yalnızca vakfın bilgilerini yazıp hisse oranına 100 mü yazmalıyız, yoksa işletmenin yönetici bilgilerini mi yazmalıyız? Yönetici bilgilerini yazdığımızda hisse oranı kısmı sorun oluyor.

Ynt: Kurumlar Vergisi Kurum Ortaklarına ve Yönetim Kurulu Üyelerine İlişkin Bildirim

Vakıf iktisadi işletmesinin ayrı bir tüzel kişiliği olmadığından yönetici bilgilerine vakıf mütevelli heyetinin bilgilerini yazmanız uygun olur.

Ynt: Kurumlar Vergisi Kurum Ortaklarına ve Yönetim Kurulu Üyelerine İlişkin Bildirim

peki hisse oranlarına ne yazılmalı?

Ortaklar kısmına vakıf %100, yöneticiler kısmına her biri için %0

0 kabul etmiyor maalesef

O zaman %0,01 yazın sembolik olarak.