Leasing Hesaplama Tablosu ve Bileşik Faiz Hesaplama Excel Dosya!

Kızıldereli

Katkı Sunan Üye
Slm Kolay gelsin
Mümkünse finansal kiralama (leasing) ve bileşik faiz hesaplaması yapan excel dosyası olan ve bunu paylaşan birileri olursa çok memnun olurum
Teşekkürler

Ynt: Leasing Hesaplama Tablosu ve Bileşik Faiz Hesaplama Excel Dosya!

Üstatlardan cvp bekliyorum

Böyle bir tabloyu her hangi bir leasing firmasından alabilirsiniz. Hemen bilgisayarlarından vade ve tutara göre hesaplatır göndeririler.

Leasing hesabını anlamadım ancak bileşik faiz hesabı için excel de bildiğim kadarıyla bir fonksiyon yok ancak şöyle bir formül yapabilirsiniz,

=bugünkü değer*(1+faiz oranı)^dönem sayısı

sağlamasını yapmadım

cevaplar için teşekkürler
leaseng derken işte 100.000 usd lik araç alımında 20.000 usd peşin geri kalan 36 ay taksit ve %8,20 faizden ödeme tablosu nasıl çıkar bunun gibi demek istedim
Kolay gelsin

Kızıldereli ' Alıntı:
Slm Kolay gelsin
Mümkünse finansal kiralama (leasing) ve bileşik faiz hesaplaması yapan excel dosyası olan ve bunu paylaşan birileri olursa çok memnun olurum
Teşekkürler

Kızıldereli ' Alıntı:
cevaplar için teşekkürler
leaseng derken işte 100.000 usd lik araç alımında 20.000 usd peşin geri kalan 36 ay taksit ve %8,20 faizden ödeme tablosu nasıl çıkar bunun gibi demek istedim
Kolay gelsin

eğer microsoft ofis programın varsa bilgisayarından
başlat, yeni microsoft ofis belgesi aç, elektronik tablo çözümleri, borç itfası adlı dosyayı aç , buradan bir geri ödeme tablosu yapabilirsin...