Limited Şirket Banka Hesapları Ve Pos Cihazı Hk

Merhabalar,

Limited şirket ortağı olduğum dönemde şirket adına banka hesabı açmış ve ayrıca pos cihazı almıştım. Şirket ile ilişkimi 11 Kasım 2022 tarihinde kestim ve ortaklıktan ve müdürlükten ayrıldığımı ticari sicil gazetesinde yayınlattım.

Konu ile ilgili sizlerin değerli yanıtlarını beklediğim 2 sorum olacak;

1) Şirkete ortak olduğum dönem de açtığım banka hesaplarında benim bir sorumluluğum var mı? ( bankadan şirket hesabıyla ilgili tarafıma hala sms gelebiliyor zaman zaman)
2) Şirkete ortak olduğum dönemde şirkete almış olduğum pos cihazı ile ilgili bir sorumluluğum bulunuyor mu? Şu an ki şirket sahibi pos cihazını ileride şirket kapandığında iade etmez veya başka bir sorun olursa tarafıma bir yaptırım olur mu?

Bu iki soru hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Saygılarımla.

O dönemde bahsettiğiniz işlemleri şirketin yetkilisi olarak şirket adına yaptınız. Daha sonra da yasal formaliteleri yaparak şirketten ayrıldınız. Bu nedenle ayrıldığımız tarihten itibaren sorumlulugunuz kalmaz.(döneminizle ilgili vergi,sgk vs. Gibi sorumlulugunuz devam eder.) Yinede istiyorsanız bankaya ayrılmanızla ilgili dokümanları verebilirsiniz.

Merhabalar,

Limited şirket ortağı olduğum dönemde şirket adına banka hesabı açmış ve ayrıca pos cihazı almıştım. Şirket ile ilişkimi 11 Kasım 2022 tarihinde kestim ve ortaklıktan ve müdürlükten ayrıldığımı ticari sicil gazetesinde yayınlattım.

Konu ile ilgili sizlerin değerli yanıtlarını beklediğim 2 sorum olacak;

1) Şirkete ortak olduğum dönem de açtığım banka hesaplarında benim bir sorumluluğum var mı? ( bankadan şirket hesabıyla ilgili tarafıma hala sms gelebiliyor zaman zaman)
2) Şirkete ortak olduğum dönemde şirkete almış olduğum pos cihazı ile ilgili bir sorumluluğum bulunuyor mu? Şu an ki şirket sahibi pos cihazını ileride şirket kapandığında iade etmez veya başka bir sorun olursa tarafıma bir yaptırım olur mu?

Bu iki soru hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Saygılarımla.
ortaklıktan ve müdürlükten ayrıldığımı ticari sicil gazetesinde yayınlattım. Bu gazetenin 1 fotokopisini bankaya verin. Diger bilgiyi arkadasim Bulent249 yazmis. Dogrudur

Bülent Bey , Ferhat Bey,

Çok teşekkür ederim değerli yanıtlarınız için.

Saygılar.
Sagolun. Zaten yasal olarakda tescil yaptiginiz icin bir sorumlulugunuz yok. Bankanin buna dikkat etmesi gerekir yani evrak takibi yada yeni evraklari firmadan istemek onun sorumlulugunda, Banka ben Kanunu bilmiyordum diyemez.