Limited Şirket Ortağının Soyadı Değişikliği

Üyelik
24 Haz 2005
Mesajlar
131
Selam arkadaşlar,

Limited şirkette, ortaklar kurulu, x konuda bir karar alacak. İmza yetkisiz Şirket ortaklarından birinin boşanma nedeniyle soyadı değişikliği var.

1.) Ortaklar Kurul Kararını, değişen soyadına göre alırsam; bu ortağa ait yeni nüfus cüzdanı ve ikametgah senedini SİCİLe vermem gerekir (mi)?
Ya da başka ne yapmam gerekir?

2.) Ortaklar Kurul Kararını, eski soyadına göre alırsam bu şekilde tescil ve ilan olursa; bu durumdan kim, nasıl etkilenir?

Not: Şirket 3 ortaklı, x %35(imza yetkili), y %35, z %30(soyadı değişikliği olan)
 
Üyelik
26 Tem 2005
Mesajlar
258
sayın elpin

alacagınız kararı şahısın evlendikten sonraki soadı ile alın ve altına boşandıktan sonraki soyadını yazın sicil memurlugunada karar metni boşanma kagıdı ikametgah senedi nufus cuzdanı suretini resimli olarak belirtin

saygılarımla
taner öztürk
 
Üyelik
4 Haz 2005
Mesajlar
55
bahsettiğiniz konuya benzer bir olay başımızdan geçti.Ticaret sicil memurluğunun bize, önce bir karar alarak, soyadı değişikliği olan kişinin ticaret siciline bu soyadı ile tescili yapılacak, gazetede yayınlanacak, (soyadı değişen kişi ile ilgili evraklar sicile verilecek)ondan sonra değişmiş olan soyadı ile kararları alacaksınız demişlerdi.
kolay gelsin.
 
Üyelik
26 Tem 2005
Mesajlar
258
sayın elpin

benim sahsi görüşüm sorarsanız

her iki kararıda tek metin içerisinde alabilirsiniz sizin için hem zaman acısından hemde ücret acısından daha karlı olur gibime geliyor

saygılarımla
taner ozturk
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
367
Merhaba,

Limited Şirketlerde, Ortaklar Kurulu Kararı alınırken " Vekaleten" imza atılabilir mi?

(Yukarıdaki örneğe göre; 3 ortaklı %35 paya sahip -imza yetkisiz- ortak için %35 paya sahip imza yetkili ortak tarafından? .... )

İyi çalışmalar dileklerimle,
 

a.makineci

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
2,057
Konum
Bozüyük - BİLECİK
Merhaba ;

Sn Şükrü KIZILOT ve Saygın EYÜPGİLLER'e ait Şirketler Muhasebesi Vergilendirilmesi Hukuk ve Mevzuatı I.Cilt sayfa 308 den

KARARLAR ve OY VERME ( 1 )

Madde 15- Şirket adına verilen kararlarda,ortaklar her pay için bir oya sahiptir. Vekaleten oy verebilmek için bu vekaleti gösteren yazılı bir izin gerekir. Oylar yazılı olarak verilebilir.

(1) Ortak sayısı 20 den fazla ltd şt.lerde Oratklar Kurulu toplantılarının A:Ş:ilişkin TTk hükümleri uyarınca yapılacağı sözleşmeyle belirlenmek zorundadır.
Paylaşmak istedim.

Kolay gelsin.
 
Üst