Limited Şirket Sermaye Arttırımı Hk.

stajer34

Katkı Sunan Üye
Arkadaslar 14 02 2014 e kadar sermaye arttirmi yapmak zorundayım bunun icin hangi evraklar gerekli birde noter ve ticaret odasi masraf i ne tutar

Hiç araştırma yaptınız mı veya bunları öğrenebilmek için şu ana kadar ne yaptınız?

Sermayenin ödendiğine dair smmm tespit tutanağı hazırlaması gerekiyor. firma eski ve ilgili yevmiye defterlerini bulamıyoruz. ito yu aradım siz ikna olduysanız ödendiğine dair o şekilde rapor hazırlayın biz kabul ediyoruz dediler. bu şekilde bir örnek var mı elinizde, yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar
Örneğe çokta fazla gerek olduğunu sanmıyorum.
Bilgilerin doğruluğuna ait sorumluluk,raporu hazırlayan ve onaylayan müşavire ait olacağından ve görevimizinde,uılaşabildiğimiz bilgi ve belgeler ışığında raporu hazırlamak olduğundan,sermayenin ödendiğine dair bilgiler kısmına,"önceki sermayenin tamamının ödendiğine dair bilgi ve belgelere ulaşılamadığından tesbiti yapılamamıştır." yazmak, en doğrusu olacağı kanaatindeyim..
Saygılar

Ayrıca,"sermayenin tamamı ödenmiştir fakat tesbiti yapılamamıştır" şeklinde yazılacak bir ibarenin kendi içinde tezat oluşturduğunu düşünmekteyim.Tesbit yapılamazsa ödendiği nereden bellidir?Bu nedenle ilk yorumumda ki cümlenin en azından kendimiz açısından daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

TAHSİN BEY verdiğiniz bilgiler için teşekküredeim. sonuç olarak şöyle bir kanaate vardım. Bilanço kayıtlarından yapılan incelemeye göre 501- ödenmiş sermaye hesabı sıfır olduğu görülerek ve bu nedenle sermayenin ödendiği kanaatiyle .... gibi bir ibareye yer vermeyi düşünüyorum.

"bilanço ve mali tablolar üzerinde yapılan incelemeye göre sermayenin ödendiği tespit edilmiştir" yazabilirsiniz, işin gerçeği de bu sonuçta, ticaret odasının da bize tavsiyesi böyle olmuştu, bir sorun da yaşamadık.

Sermayenin ödendiğine dair smmm tespit tutanağı hazırlaması gerekiyor. firma eski ve ilgili yevmiye defterlerini bulamıyoruz. ito yu aradım siz ikna olduysanız ödendiğine dair o şekilde rapor hazırlayın biz kabul ediyoruz dediler. bu şekilde bir örnek var mı elinizde, yardımcı olabilir misiniz?

merhaba bende sizinle aynı durumdayım herşey tamam bir smmm raporu eksik,bende eski kayıtları bulamıyorum nasıl doldurucam siz nasıl yaptınız??