Limited Şirketlerde Adres Değişikliği Hk

merhaba limited şirket olan bir firmamızın adres değişikliği olacak adres değişikliğini ticaret sicile tescili zorunlumu sadece karar alıp vergi dairesine bildirmek yeterlimi acil yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba
Tescil zorunludur.Fakat tescil yapılmasa bile noter devri ve karar alınması hisse devrini geçerli kılar.Onu da belirtelim.Tescil,sadece o işlemin tamamlayıcı aşamasıdır.

Merhaba
Tescil zorunludur.Fakat tescil yapılmasa bile noter devri ve karar alınması hisse devrini geçerli kılar.Onu da belirtelim.Tescil,sadece o işlemin tamamlayıcı aşamasıdır.
ŞİRKET AYNI ADRESTE YANİ 6-8 NUMARALI İŞYERİ 8 DEN CIKIP 6 YA GEÇİYOR VE TİCARET SİCİLDEDE VERGİ DAİRESİNDEDE ŞİRKET ADRESİ 6-8 OLARAK GEÇİYOR BEN ADRES DEĞİŞİKLİĞİNİ MERSİSTE YAPTIĞIM ZAMAN YA 5 NOLU DÜKKANI YADA 6 NOLU DÜKKANI SEÇEBİLİYORUM FİRMADA ESKİSİ GİBİ NASIL 6-8 OLARAK GÖRÜNÜYORSA 6-5 OLARAK YİNE SİCİLDEDE VERGİ DAİRESİNDEDE BÖYLE GEÇMESİNİ İSTİYOR BUNUNLA İLGİLİ NASIL BİR YOL İZLEMEM LAZIM

Merhaba
Firma zamanında 6-8 aşirketi kurarken işlemi mersistenmi yapmıştı.Veya o zamanlar mersis'te adres kodu sistemi devredemiydi,ona bakmanız lazım.Ama şimdi iki farklı adres kodu olan girişleri ayrı olan iki dükkana tek bir adres kodu seçerek bildirmenizi pek mümkün olmadığını düşünüyorum.Hani belki dükkan içinde duvar yıkılarak işyeri büyültme dükkan içinde geçiş kapısı belki yapılmıştır bunuda bilmiyorum.Ama bildiğim kadarıyla tek adres kodu seçip adresi de 6-8 yazamıyorsunuz. Yanlış yönlendirmek istemem Oda ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Merhaba
Firma zamanında 6-8 aşirketi kurarken işlemi mersistenmi yapmıştı.Veya o zamanlar mersis'te adres kodu sistemi devredemiydi,ona bakmanız lazım.Ama şimdi iki farklı adres kodu olan girişleri ayrı olan iki dükkana tek bir adres kodu seçerek bildirmenizi pek mümkün olmadığını düşünüyorum.Hani belki dükkan içinde duvar yıkılarak işyeri büyültme dükkan içinde geçiş kapısı belki yapılmıştır bunuda bilmiyorum.Ama bildiğim kadarıyla tek adres kodu seçip adresi de 6-8 yazamıyorsunuz. Yanlış yönlendirmek istemem Oda ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Merhaba
hayır şirket 2007 yılında kurulmuş mersisten değil kuruluşu ozamanlar adres kodu sitemde olmadığından sicil ve v.dairesine bu sekilde bildirilmiş

İşte maalesef eskiden bunu yapabiliyorduk.Ama şimdi adres kod sistemi çıkınca,her koda tekabül eden işyeri,bağımsız bölüm haline geldi.O nedenle iki farklı bağımsız bölümü tek bir işyeri gibi bildirmenin pek mümkün olmayacağını düşünüyorum.Son tahlilde yine oda ile görüşün derim.

İşte maalesef eskiden bunu yapabiliyorduk.Ama şimdi adres kod sistemi çıkınca,her koda tekabül eden işyeri,bağımsız bölüm haline geldi.O nedenle iki farklı bağımsız bölümü tek bir işyeri gibi bildirmenin pek mümkün olmayacağını düşünüyorum.Son tahlilde yine oda ile görüşün derim.
peki çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyi günler

adres numaralarında emin iseniz belediyeye gidip numarataj işlemlerini yapmanız gerekir. onları ilave ettiriniz. Düzeltme işleminden sonra vergi dairesinde ve mersis işlemlerinde adres kodunda numaralar gözükür. Ondan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Bilginize