Lisans Başvuru Süreci

Sayın ilgili,

Lisanslama Sınav notlarınız Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemine aktarıldıktan sonra eğer Lisans Belgesi almaya hak kazandıysanız, sistemden yenileme eğitimlere tabi olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.

İlhan Bey,
Ben sisteme kayıt olmadım henüz fakat SPL aktarım yapılınca(sanırım gelecek hafta) işlemlere başlanacağını söylüyor.
Bugün bana yazdıkları cevabı aşağıdan görebilirsiniz.(Benim 2009 Mayıs notum için 1 günlük eğitime katılmam gerekiyor)

Hocam paylaşım ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

bu meili görebilmek için kayıt mı olmak gerek sorum saçma gelebilir fakat sormadan edemiyorum ilk defa kayıt oldum hatalı kayıt diye kaydolamadım.kazanılan belgeyi almakta mesele arkadaş:))

Yanlış hatırlamıyorsam sınava başvuru aşamasında mail adresini yazmak gerekiyordu. ben de spk ya üye olmadım fakat ara ara farklı konularda bildirim mailleri alıyorum.

Arkadaşlar İnternet Explorer ile deneyin sorun ortadan kalkıyor. SPL ile görüştüm bu bilgiyi verdiler ve giriş yapabildim.

sayfa dün hata mesajıyla açılmıyordu.bugünse sayfa boş açılıyor.

Lisans başvurusu için aşağıda listelenen eksiklikler bulunmaktadır. Bilgilerinizi tamamlayıp tekrar deneyiniz...

(*) Lisansınızın geçerliliği için yenileme eğitimlerine başvurmanız gerekmektedir.

Lisans başvurusu ekranında yukarıdaki uyarı çıkıyor.ancak "aşağıda listelenen" ifadesiyle kastettiği nedir? sayfanın aşağısı boş.kurumun telefonuda sürekli meşgul.

Sy Eylül Duru yanıtlamış;

sınava ilk girdiğim tarih eylül 2009. sırasıyla mart 2010 mevzuat kasım 2010 denetim ve aralık 2012 standartlardan ortalama puanı aldım. burada hesap yapılırken eylül/2009 mu esas alınıyor.o sınavda başarılı olmamıştım.

19- Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi'nde lisans eğitim ihtiyacı durumum geçici iptal şeklinde görünüyor? Bu neyi ifade ediyor?

"Seri:VIII, No:34 sayılı "Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar İçin Lisanslama ve Sicil Tutmaya ilişkin Esaslar Hakkında Tebliğ"in 19.maddesi hükmüne göre lisansın yenilenmemesi veya lisansın kapsadığı görev alanlarında aralıksız olarak 2 yıl süreyle faaliyette bulunulmaması hallerinde Kurul tarafından süreli olarak iptal edilir. Lisansın süreli olarak iptal edildiği durumlarda yenileme eğitimlerine katılınarak lisans geçerli hale getirilir. Ayrıca ilk kez girilen sınavın sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazanılan tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde de geçici ya da süreli olarak iptal edilen lisans, Tebliğ'in 19.maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile alınabilir. "

kendimiz sorduk kendimiz cevapladık gibi olduysada paylaşmak istedim.

İlhan Bey,
2010 notu için yenileme eğitimlerini SPL açtı.175 TL yatırıp 1 günlük eğitime katılmanız gerekir.
Benim de 2009 notum için yenileme eğitimine ihtiyacım var.Ben parayı yatırıp Şubat 2013 için eğitim talep ettim.
Mail sırasına göre 20 kişilik sınıflar açacaklarmış.Geç kalırsanız sertifikayı geç alırsınız.Geçmiş yıllarda yılda 1 kez bu eğitimleri açmışlar.
Mevzuat ise aşağıdaki gibidir.
Başarılar
II)Tebliğin 19 uncu maddesinin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;

- İlk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ'in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

III)Aynı Tebliğe aşağıdaki Geçici madde eklenmiştir;

- Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğin yürürlük tarihinden önce lisanslama sınavlarına giren adayların, aşağıda belirtilen tarihlerde lisans almaya hak kazanamamaları halinde, 2007 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2011 yılı sonunda, 2008 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2012 yılı sonunda, 2009 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2013 yılı sonunda, 2010 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar ise 2014 yılı sonunda silinir. Bu adaylardan lisans almaya hak kazananlar, ilk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ?in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

lisans başvurusu sırasında kişisel bilgileri değiştiremiyorum nasıl değiştirebilirim.lütfen yardımcı olun
ayrıca yarın devam etmemde bir sorun olurmu ekran çok yavaş..

Lisans bilgilerinin kamuya duyurulmasında avantaj nedir ki?Ve ne kadarlık bilgi paylaşımı oluyor?Ben bu kısımda ne işaretleyeceğime karar veremedim??
Beni aydınlatırsanız sevinirim sayın meslektaşlarım? :)