Lisans Başvuru Süreci

arkadaşlar kimlik bilgilerimi değiştiremiyorum onay kutusu yok ayrıca ödeme kısmı nerede ve illa kredi kartı ile mi ödeme yapılacak lütfen yardımcı olurmusunuz.

İlhan Bey,
2010 notu için yenileme eğitimlerini SPL açtı.175 TL yatırıp 1 günlük eğitime katılmanız gerekir.
Benim de 2009 notum için yenileme eğitimine ihtiyacım var.Ben parayı yatırıp Şubat 2013 için eğitim talep ettim.
Mail sırasına göre 20 kişilik sınıflar açacaklarmış.Geç kalırsanız sertifikayı geç alırsınız.Geçmiş yıllarda yılda 1 kez bu eğitimleri açmışlar.
Mevzuat ise aşağıdaki gibidir.
Başarılar
II)Tebliğin 19 uncu maddesinin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;

- İlk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ'in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

III)Aynı Tebliğe aşağıdaki Geçici madde eklenmiştir;

- Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğin yürürlük tarihinden önce lisanslama sınavlarına giren adayların, aşağıda belirtilen tarihlerde lisans almaya hak kazanamamaları halinde, 2007 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2011 yılı sonunda, 2008 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2012 yılı sonunda, 2009 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2013 yılı sonunda, 2010 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar ise 2014 yılı sonunda silinir. Bu adaylardan lisans almaya hak kazananlar, ilk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ?in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

saygıdeğer üstadım bana 11/02/2012 de SPL Eğitim biriminden gelen mailin içeriği şudur:
"Sayın ilgili,
yenileme eğitimi başvurularımız önümüzdeki ay başlayacaktır

Saygılarımızla"
ben başvuru yapamadım. siz hangi sayfadan ve hangi tarihte başvuru yaptınız? ayrıca ödemenizi ne şekilde yaptınız? paylaşırsanız memnun olurum.

Son düzenleme:
Merhaba İlhan Bey,
8 Şubat tarihine kadar SPL sayfasında eğitimle ilgili bir duyuru vardı.Buna göre 175 TL yatırıp dekontu ve gerekli kişisel bilgileri mail yoluyla göndermek gerekiyordu.Ben yaptım ve aldığım cevapta kaydın alındığı ve eğitim tarihinin bildirileceği iletildi.
Sanırım çok başvuru olduğundan ve manuel olarak başvuruları yetiştiremeyeceklerinden bu duyuruyu Cuma öğledensonra kaldırmışlar.
Ancak merak etmeyin;bu eğitimleri özellikle acil olduğundan bağımsız denetim eğitimini öncelikle açacaklardır.

Merhaba İlhan Bey,
8 Şubat tarihine kadar SPL sayfasında eğitimle ilgili bir duyuru vardı.Buna göre 175 TL yatırıp dekontu ve gerekli kişisel bilgileri mail yoluyla göndermek gerekiyordu.Ben yaptım ve aldığım cevapta kaydın alındığı ve eğitim tarihinin bildirileceği iletildi.
Sanırım çok başvuru olduğundan ve manuel olarak başvuruları yetiştiremeyeceklerinden bu duyuruyu Cuma öğledensonra kaldırmışlar.
Ancak merak etmeyin;bu eğitimleri özellikle acil olduğundan bağımsız denetim eğitimini öncelikle açacaklardır.
bilginlendirmeniz için teşekkür ederim. iş yoğunluğundan bahsettiğiniz duyurudan habersizim.ancak kurumu telefonla aradığımda bana böylesi bir durumdan bahsedilmedi.beklemekten başka çare kalmamış.teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

bende de aynı hatalar veriyor.Ayrıca Sicil-1 bölümü Noter Beyanı ve Adli Sicil Belgesi hatalarıda verdi.Bu belgeleri alırken sistemden Noter Beyanı(EK-2) ve Adli Sicil için (EK-3) dedikleri belgeleri sistemde matbu var mı göremedim.Yoksa Noterden kendi yazıları mı alınıyor? Yapan var mı?
Teşekkürler.

Arkadaşlar daha önce girmiş olduğum kimlik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim? Kimliğimi yenilediğimden seri nosu falan değiştirmem gerekiyorda. lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

selam. lisans başvurusu sırasında 35 sayılı khk ile ilgili ek 5 dikkatimi çekti ben ek 5 i göremedim siz ne yaptınız?

"LisansYenileme Egitim Konusu Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Son BaşvuruKontenjan Ücret Eğtim Yeri
Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı 06.03.2013 06.03.2013 01.03.2013 30 175 TL SPL

Konut Değerleme Uzmanlığı Lisansı 06.03.2013 06.03.2013 01.03.2013 30 175 TL SPL

Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı 06.03.2013 06.03.2013 01.03.2013 30 175 TL SPL

Kur Yönetim Derecelndirm Uzm Lisansı 06.03.2013 06.03.2013 01.03.2013 30 175 TL SPL
Yenileme Eğitimlerimize yukarıda belirtilen konularda başvurular başlamıştır.
Aşağıda yer alan hesap numarasına 175 TL’lik eğitim ücretini yatırdıktan sonra adınızı ve soyadınızı, TC kimlik numaranızı, ücreti yatırdığınızı gösterir banka
dekontunu, hangi eğitime katılacağınızı belirten bir maili [email protected] adresine göndermeniz gerekmektedir.
* Diğer lisans yenileme eğitim takvimimiz Mart 2013 tarihinde web sitemizde açıklanacaktır. Şuan için başka bir lisans yenileme eğitimimiz yoktur."

SPL nin web sayfasında dün ilan edilmiş. Bağımsız denetim eğitimleri hakkında henüz gelişme yok. mart ayında belli olacağı belirtilmiş.

İlhan Bey,
2010 notu için yenileme eğitimlerini SPL açtı.175 TL yatırıp 1 günlük eğitime katılmanız gerekir.
Benim de 2009 notum için yenileme eğitimine ihtiyacım var.Ben parayı yatırıp Şubat 2013 için eğitim talep ettim.
Mail sırasına göre 20 kişilik sınıflar açacaklarmış.Geç kalırsanız sertifikayı geç alırsınız.Geçmiş yıllarda yılda 1 kez bu eğitimleri açmışlar.
Mevzuat ise aşağıdaki gibidir.
Başarılar
II)Tebliğin 19 uncu maddesinin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;

- İlk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ'in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

III)Aynı Tebliğe aşağıdaki Geçici madde eklenmiştir;

- Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğin yürürlük tarihinden önce lisanslama sınavlarına giren adayların, aşağıda belirtilen tarihlerde lisans almaya hak kazanamamaları halinde, 2007 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2011 yılı sonunda, 2008 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2012 yılı sonunda, 2009 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar 2013 yılı sonunda, 2010 yılı içerisinde girdikleri lisanslama sınav konularından aldıkları notlar ise 2014 yılı sonunda silinir. Bu adaylardan lisans almaya hak kazananlar, ilk kez girdikleri sınav sonuçlarının açıklandığı tarih ile lisans almaya hak kazandıkları tarih arasında 2 yıldan fazla 4 yıldan az bir sürenin geçmiş olması halinde, bu Tebliğ?in 19 uncu maddesi kapsamında yapılacak lisans yenileme eğitimlerine katılım şartı ile lisanslarını alabilirler.

Siz Yenileme Eğitimine başvuru yaptığınızı söylemiştiniz. eğitiminiz şubat ayında mı? SPL web sayfasında mart ayında yeni eğitim takvimnin ilan edileceği belirtilmiş.

Eğitim 22 şubat Cuma günü Istanbul'da yapıldı.(Bu size bahsettiğim önceki başvuran kişiler için yapıldı.)Yeni başvuru Mart'da açılacaktır.

Eğitim 22 şubat Cuma günü Istanbul'da yapıldı.(Bu size bahsettiğim önceki başvuran kişiler için yapıldı.)Yeni başvuru Mart'da açılacaktır.
Öncelikle geçmiş olsun.eğitime katılmışsınız.bu aşamadan sonra lisans başvurusu yapacaksınız galiba? eğitimin içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz? mesela eğitim sonunda yeterlilik testi yapılıyor mu?

işin doğrusu sınavlar öylesine hayatımızı işgal etmiş ki. dönüp dolaşıp sınav diyoruz.anlayın işte.

Merak etmeyin.Bir sınav yok.Doçent Dr'lar 3 ayrı bölüm halinde vergi,Ticaret Hukuku ve Finans sunumları yapıyorlar.Sadece 09:00-18:00 arası orada kesinlikle bulunup izlemek gerekiyor.Gün içinde 3 defa yoklama yapılıyor.Kesinlikle eğitimi terketmemek gerekiyor.
Bu eğitim listesi SPL tarafından yoklama sistemine göre sizin sicilinize işleniyor.Bundan sonra siz başvuru işleminize devam edebiliyorsunuz.
Belgeler ve 90 TL ödeme ile işlemleriniz devam ediyor.
İyi çalışmalar

Tavsiyem SPL web sasyfasını her gün çeşitli kereler takip edip başvuruyu öncelikle yapmanızdır.Telefonda doğru bilgi alamayabilirsiniz.Çünkü bu kurum sadece BAĞ.Denetim yenileme eğitimleri yapmıyor.Çalışanların hepsi bilgi sahibi değil.Siz eğitim departmanını isteyip direkt eğitim yetkiliyle görüşün.

Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı Eğitim Başlangıç Tarihi 21/03/2013 Son Başvuru tarihi 11/03/2013
LİSANS YENİLEME EĞİTİMİ Mart/2013
SPL web sayfasından alınmıştır.