Logo Tiger 3 Muhasebeleştime

reghull

Katkı Sunan Üye
tiger logo 3 kullanıyoruz MUHASEBELEŞTİRME yaparken işaretle ve kaydet butonları var aradaki fark nedir ,fişleme yaparken hepsine kaydet diyorum yanlışlikla birine işaretle dedim hangisine dediğimide bilmiyorum birşey olur mu

İşaretleme yaptığınız fiş muhasebeye aktarılmamıştır. Öncelikle bunu kontrol ediniz. İşaretlemenin mantığı ise işaretlediğiniz fişi muhasebe modülüne aktarmadan muhasebeleşti (M) işareti koymak anlamına gelir.

İşaretleme hangi modülde çalışırken olduysa, modülün hareketlerini muhasebe fişleri ile karşılaştırmanız gerekir. (Modülde olup muhasebede olmayan) Örnek satın alma faturaları ise modülde satın alma faturaları listesini alırsınız, muhasebe ile karşılaştırırsınız. İşleminiz fazla ise biraz uğraşmanız gerekecek.

İşaretleme hangi modülde çalışırken olduysa, modülün hareketlerini muhasebe fişleri ile karşılaştırmanız gerekir. (Modülde olup muhasebede olmayan) Örnek satın alma faturaları ise modülde satın alma faturaları listesini alırsınız, muhasebe ile karşılaştırırsınız. İşleminiz fazla ise biraz uğraşmanız gerekecek.
hocam satınalma faturaları dökümünden mayıs ayı alinan hizmet faturalarının listesini çıkarttım muhasebe tarafından nasıl çıkartacağim

Muhasebe fişlerinde önce tarih aralığı seçeceksiniz. Sonra kaynak fiş türünden "satınalma faturasını" filtreleyip seçeceksiniz. Sonra da modülden aldığınız listeyle tek tek karşılaştıracaksınız.

Muhasebe fişlerinde önce tarih aralığı seçeceksiniz. Sonra kaynak fiş türünden "satınalma faturasını" filtreleyip seçeceksiniz. Sonra da modülden aldığınız listeyle tek tek karşılaştıracaksınız.
Hocam kontrol ettim 1 tane eksik çıktı muhasebe fişlerinde galiba işaretle dediğim fatura bu,şimdi M işaretini kaldırıp faturayi en baştan girip tekrar muhasebeleştireceğim değil mi?

Faturayı değiştir yaptığınız zaman M işareti kalkar, faturayı kaydedip daha sonra muhasebeleştirirsiniz.