Ltd adres değişikliği

bir ltd.şti mükellefimizin adresi değişti.bundan dolayı vergi dairesi de değişti.eski vergi dairesine gerekli dilekçesi yazdım.yeni vergi dairesine de nakil olduğuna dair dilekçeyle istenilen evrakları verdim bi hafta önce.yeni vergi dairesinin memurları tarafından resen yoklması yapılmıştı zaten ben dilekçeyi vermeden önce.hatta müdür de gördü resen yoklaması yapılmış diye.ama intenet e-vergi levhası sorgulamsında yeni vergi dairsinde sorguladığımda çıkmıyor.mükellef de sıkıştırıyor.yeni kaşe ve fatura basılacak diye.ne yapmam lazım

Ynt: ltd adres değişikliği

Selamlar.
Yeni vergi dairesini sorgulamada açık göremeyebilirsiniz.Eski vergi daireniz ekrandankapanışı yapmadan yeni vergi dairesi açılışı yapmaz.Dolayısıyla da faturada (matbaadan) bastıramazsınız.Çünkü matbaacıda kendi ekranından yeni vergi dairesini açık göremeyecektir. Yapacağınız şey,tutulan yoklama ve yeni vergi dairesinden alınan bir üst yazı ile eski vergi dairenize başvurmak ve ekrandan kapanışınızı yaptırmak.Yeni vergi daireside kapanışı görecek ve açılışı yapacak.Matbaada açılışı görecek ve faturaları basacak.Yani hepsi zincirleme..
Saygılar.

Ynt: ltd adres değişikliği

çok sağolun teşekkürler verdiğiniz bilgiler için...

Ynt: Ltd adres değişikliği

çok sağolun dün gittim eski vergi dairesinden çıkışını yaptım.sonra da yeni vergi dairesine giderek girişini yaptırdım.:: :D