fonradar

Ltd.Şti hisse devri hk.

arkadaşlar herkese merhaba

1-biz 4 ortaklı birltd aile şirketiyiz ve çok ii giden ilerimiz bir süre sonra bozuldu ve ve şu an şirketin faliyetleri pasif durumda ama şirketimiz hala açık biz şirketimizi tekrar aktif hale getirmeyi düşünüyoruz ama öncelikle öğrenmek istediğimiz bi takım şeyler var eğer bana yeni kanunlar çerçevesinde yardımcı olursanız inanın büyük iyilik yapacaksınız

1-şu anda örüşmediğimiz ve yurt dışında olduğunu duyduğumuz ortağımızın şirketle bağlantısını nasıl kesebiliriz kişinin herhangi bir müdürlüğü yada vekaleti söz konusu değildir.biz kensinin şirket ortaklığından ayırmak istiyoruz.
2-işlerimize tekrar küçük bir sermaye ile tekrar başlamak istiyoruz.fakat şu anda yaklaşık 200.000.tl civarında çek ve banka kredi borçlarımız var ve bu borçları iş yaparak ödemek istiyoruz.ancak alacaklılar bizim iş yaptığımızı öğrendikten sonra gelirlerimize haciz koymaları durumunda tekrar işlerimiz stop edecek.yani bu borçları kapayabilmemiz için iş yapmamız lazım ancak bunun işleyişi konusunda nasıl bir koruma mekanizması geliştirmemiz gerekir.biz borçlarımızı mutlaka ödeyeceğiz.fakat bunun işin şirketin yaşaması lazım.
3-mevcut şirketimizi yaşatamamamız durumunda yeni bir şirket kurarsak alacaklılara karşı işimizin durmaması için ne gibi bir tedbir almalıyız.çünkü biz burçlarımızı işimize dvam ederek ödeyip kurtulmak ve hayatııza kaldığımız yerden dikkatli bi şeklde devam etmek istiyoruz.

Ynt: ltd şti hisse devri

Bu işler burdan uzaktan kumanda ile çözülemiyecek kadar karmaşık ve detaylıdır.
İşin erbabı olan deneyimli bir meslek mensubundan profoyonel destek almanızı öneriyorum. :)

nguroy ' Alıntı:
İşin erbabı olan deneyimli bir meslek mensubundan profoyonel destek almanızı öneriyorum. :)

Katılıyorum :D

gcatar ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:

Katılıyorum :D

Bende katılıyorum:)

Ynt: Ltd şti hisse devri

ltd.şti hisse devrinde devreden devir alanla birlikte 2 yıl sorumlumudur? bununla ilgili kanun maddesi varmı dır?

kamu alacakları dışında kalan borçlardan (çek-senet vs.) ne kadar sorumludur?

ilgilenip cevap verenlere şimdiden teşekkürler...