Maaş Düzeltmesi

aday

Katkı Sunan Üye
işçi 1000 tl net maaş alıyor 3 aydır sigortasız çalışıyor şimdi asgari ücretten sigortalı yapılacak ama işçi diyorki benim durumum sıkışık bana sigorta yapmayın parasını verin yada hiç olmazsa yarısı sizde kalsın yarısını bana verin diyor bu durumda işçi bütük sigorta ve muhtasar ödemelerinden işvereni kurtarırsa ve hepsini ödemeye işvereni ikna ederse kaç tl daha alabilir?

Ynt: Maaş Düzeltmesi

Bu forumun amacının hukuk dışı yollar için cevaplar aramak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Yapmayın arkadaşlar etmeyin , gün olur ceza kesilir fatura size çıkar. En azından bilmem deyin. Hukuk dışı tavsiye vermeyin.

Her ne ad altınta olursa olsun kayıtdışılığı önleyici davranışlarda bulunmak ve özendirmemek gerekli. bugün bir çok müessesenin ne evrak düzeni ne belge düzeni var. bu işten Türkiye miz zarar görmekte. dolayısı ile zincirleme olarak zararı bizlere ulaşmaktadır.1.000 tl net ücret alan bir işçinin brütünü bulup hesaplama yaptığımız zaman epey ssk primi ve gelir vergisini damga vergisini devletimiz tahsil edecektir. sadece bir kişiden devletin 500-600 tl vergi alacağı boşu boşuna heba edilmesin.