Maaş+ Mesailerim Yatmaması

Arkadaşlar hepinize merhabalar,ben X firmasında çalışıyorum maaşı ay içerisinde 2 ye bölüp ödeniyor (26'nda avans takip eden ayın 5 inde geri kalan maaş) ne avans ne de maaşımı alamadım ve Y saatlik mesailerim war müdürlerim tarafından (puantaj) imzalı ,önceden dilekçe yazdım yatırılmamasının nedenini gerekçeyle birlkte tarafıma dönüş yapılmasını bildirdim fakat hâLâ bana geri dönülmedi sizce ne yapmalıyım

Arkadaşlar hepinize merhabalar,ben X firmasında mağaza müdürü olarak çalışıyorum maaşı ay içerisinde 2 ye bölüp ödeniyor (26'nda avans takip eden ayın 5 inde geri kalan maaş) ne avans ne de maaşımı alamadım ve Y saatlik mesailerim war Bölge müdürlerim tarafından (puantaj) imzalı ,bazı nedenlerden dolayı istifa ettim( daha doğrusu mobing gördüm ispatı olmadığı içinde üzerine gitmedim) mesailerim we yarım aylık maaşım ve diğer hakedilişlerimi serbest zaman olarak kullanıp maaşımı 05/08/2014 de ödeniceğini söylendi fakat denildiği gibi olmadı,önceden dilekçe yazdım yatırılmamasının nedenini gerekçeyle birlkte tarafıma dönüş yapılmasını bildirdim fakat hâLâ bana geri dönülmedi sizce ne yapmalıyım
05/08/2014 yatması gerekirdi ücretin,en önemlisi herkese yatırılması ama bana yatmaması
not:1 yıldır çalışıyorum
,

Son düzenleme:
Sözlü olarak İnsan Kaynakları ve Finans Bölümleri ile görüş, bir hata olup olmadığını sorgula, eğer kasıt varsa İşkur'a yazılı şikayette bulun.

Yanliş anlamıyorsam,Temmuz ay ına ilişki maaşınızın bir kısmının (avans olarak da olsa)ödenmesi,kalan kısmının bir sonraki ay ın 5 inde ödenmesi gayet normal ancak bu defa kalan miktarın diğer işcilere ödenmesine rağmen size ödenmemiş olması düşündürücü,, belki sehven yapılan hatanın sonucu olabilir diyeceğim ama zor gibi,görüşünüz,
Fazla çalışmanın kanıtlanması noktasında, tanık beyanı,ücret bordroları,bordrolarda f.mesai sütünu,imzanız,işin niteliğive mevsim gereği vs.gibi hususlar dikkate alınır,olayınız yönünden imzalı puantaj kayıtlarının bir örneğinin bulunması önemli, lehinize + katkı sağlar,diğer husular ile birlikte düşünüldüğünde (dava konusu olsada) sorun görmüyorum,ödemezler ise şikayetci olsanız da sonuç itibariyle davacı olmanız gerekecek.

Son düzenleme:
şeref bey, aslında bu şube müdürüyle benim aramda geçmişteki toplantılarda sivri dilimle kişisel ego savaşına dönüştü ,bugün insan kaynaklarını aradağımda şube müdürü hesabımı dondurmuş envanter yapıldıktan sonra açık varsa şahsıma kesilcekmiş denildi bende bunun yasalara aykırı olduğunu çünkü envanter yapılcak mağazadan başka bi mağazaya geçtiğimde tüm hesabat evrakları ve ana kasa açıklarını bölge sorumluları tarafından incelendiğini ve teslim ettiğimle ilgili evrakların fotokopilerininde bende olduğunu söyledim o saaten sonra o mağazdaki hiçbir şey beni bağlamıcağını da belirttim ve üstüne böle bi aptalca durumun olamıcağını da şahsen İnsan kaynaklarınada söyledim...tamamen şirket apaçi kesimlerin elinde böyle bir angut şirket görmedim ,,mesailerim(puantajlarım) 2013 eylülünden beri bölge sorumlularım ve İnsan kaynakları tarafından da imzalı ve hiç biri yatmadı tam 300 saat mesaim var heryerden ofsayta düşüyorlar,bu yüzden temmuz 26 'ndaki avans ağustos 5'i geri kalan ücret yatmadı bu yüzden iş feshi yapmak istiyorum ,tamamen monarşik sistem var

İlk iletinizde bulunmayan,ikinci letinizde yer alan ifade;...."bazı nedenlerden dolayı istifa ettim",,,,,diyorsunuz,
böyle ise tarafınızca sonradan fesih sözkonusu olmaz,zira ilk irade (istifa" beyanınız geçerli,ANCAK bu "istifa"iradesinin, ücret alacağının varlığı ve bu nedene bağlı olarak gerçekleşmiş olduğuna(yani ücret alacağına istinaden M.24/II-"e" ve "f" bendinin son cümlesi"...çalışma şartları uygulanmazsa"hükmüne mahkeme karar verecek,(yüksek ihtimal yargı yoluna başvurmadan bu durum çözülmez gibi gözüküyor.
Kolay gelsin..

merhaba arkadaşlar bugün maaş ödemelernde hesabıma 230 tl gibi komik miktar yatrdılar 300 saat mesaim =3200 tl ve 20 günlük çalşmam ise 1200 tl 4800 tl hadi yasal kesntiler vs. kesinti olsun ama 230 tl ne ya,İnsan kaynaklarını aradğmda kasiyer açığı çıkmış onun açığını mağaza müdürü oldğnzdan sizden kesildi diolar artı envanter yaplmş ilşkim tamamen kesldiğinde ordaki açıklarıda bana kesmişler bu uygulamayı hiç bi mağaza müdüründen kesmemeleri rağmen bi benden kesiorlar diğer mağazalardaki envanter açıkları 30 bin/ 40 bin arasında çıkmasına rağmen onlara hiç bi işlem yapılmıo,ya hadi açık çıktı dielm benm ilşkim kesldkten sonra benden 3 hafta sonra envanter yapıp açığı bana nasıl kitliolar anlamş değilim ne yapmam gerekio lütfen yardımlarınızı/önerilerini bekliorum
not:market sektörnde mağaza müdürüydüm

Noter kanalıyla ihtar gönderip, yapılan haksız, sebepsiz kesintinin örneğin 3 gün içinde ödenmesini talep edin,
Ödenmezse iş mahkemesinde dava açmanız gerekir.

bütün yolları denedim işkur,SSK hepsi hikaye dava açın dio denetmendeki kişiler,sanki bilmioz biz dava açmayı hey allahım yaa ne işe yarar bu kurumlar

Davayı açmadıysanız,
hakkınız olanı alabilmenizi sağlayacak olan yegane yolu hala denememişsiniz demektir.