Maaşıma İcra Geldi Ne Yapabilirim ?

Merhaba
4sene önce eski çalıştığım şirkete iş mahkemesi açtık davayı kazandık aslında ama şu an yargıtayda.
Şirket mal kaçırma gibi işlemlerde bulunduğu için icraya verdik daha sonrada onlar bizi icraya vermiş.
Bu aykı maaş bordromda 363 tl icra taksidi kesilmiş.Avukatı arayıp sorduğumda alacagımız para ya karşı taraf itiraz etmış ve tekrar hesaplanmış tutarlar düşmüş fakat diğer tutarlar dosyaya geçtiği için bizden şu an bu para kesiliyormuş.
Ben daha elime para geçmeden nasıl bu parayı ödemek zorunda kalıyorum.
4senedir bitmeyen 2 senedir yargıtayda bekleyen bir davanın karşı tarafı nasıl bukadar hızlı oalbiliyor.
Benim bu icraya itiraz etme hakkım varmı yada ne yapabilirim yardımcı olurmusunz?

Karşı tarafın itirazı sonucu yanlış hesaplanan tutar için icra takibine başlandığında, size icra dairesinden ödeme emri gelmedi mi?

Hayır gelmedi .
İşyerime bir tebligat gitmiş sağolsun bana söyleme gereği duymamışlar maaşım yatınca gördüm.
Buna itiraz etme hakkım varmı ve ben daha bir kuruş para almadan karşı taraf daha benim almadığım paranın fazlasını ödemem cok sacma değilmi

Maalesef Tuba Hanım uygulama bu yönde işyerinize yazı geldikten sonra işveren etik değerler çerçevesinde sizi bilgilendirse daha iyi olurdu lakin bu parayı yasal olarak maaşınızdan kesip sizin adınıca icraya ödemek zorunda yoksa kendisi de devletle sıkıntı yaşar diğer hukuki itrazlarınızı ise avukatla görüşmeniz lazım

İşte sırf bunların önüne geçebilmek ve işlemlerin hızlıca sonuçlanmasını sağlamak amacıyla "arabuluculuk" müessesesi uygulamaya konuldu.2018 yılında başlayacak.En azından daha hızlı sonuç almak mümkün olabilecek.