zirve

Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

Üyelik
24 May 2010
Mesajlar
14
Maaşların az kısmı bankaya yatıyor. kalan miktar ise elden ödeniyor.bankaya yatan 800 sigorta primi 1.117 gözüküyor .tazminat verilmesi durumunda hangisinden hesaplanır
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,964
Konum
ADANA
Ynt: Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

Ücretinizi düşük gösteren işveren büyük bir olasılıkla tazminatınızı da resmi kayıtlardaki brütünüz üzerinden hesaplayacaktır.
 
Üyelik
24 May 2010
Mesajlar
14
Ynt: Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

maaşım 1050 dir bankaya yatan 800 sıgorta prımıde 1117 gözukuyor .bu durumda
 

HR.

Üyelik
16 Mar 2009
Mesajlar
190
Konum
Bursa
Ynt: Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

net ücretiniz 800 ise brütünüz 1117 civarı olur.
yani net ücretiniz ile sgk priminiz uyumlu görünüyor.

ancak aldığınız gerçek ücretiniz 1050 ise brütünüz 1466 civarı olmalı..
etik olan 1466 brütten hesap yapıp yine resmi kısmı bankaya yatırıp kalanını elden size ödemektir.
tabi uygularsa..
 
P

PEARLY

Ziyaretçi
Ynt: Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

Sayın d4ywolkeR

Yazdıklarınıza bakılırsa ücretinizin az bir kısmı elden veriliyor siz ise az bir kısmını banakadan aldığınızı yazmışsınız. Ücretin tamamını banka aracılığı ile ödeyen şirket sayısı kaç tanedir ki?


Ortak Değil Satın Almış sorunuza cevaben, eski işvereninizden tahsil edemediğiniz geçmiş alacaklarınızı yeni işverenden talep edemezsiniz. Ancak satın alırken iki işveren anlaşmaya tüm hakedilmiş hakları dahil olarak diye bir ibare koydurmuşsa şayet belki bir hak iddianız olabilir.


Görev Degişikligi İhbarı Yok Sayar mı bu konuda size bildirimde bulunmuşlar ve çıkış tarihiniz gelene kadar çalışacaksınız her hangi bir ihbar tazminatı talebiniz olamaz Kıdem hariç . Önemli olan çıkış vermiş olmaları değil ne zaman işten çıkacağınızdır.


Amaç çalışmak mı işveren ile mahkemelik olmak mı????


Buna göre yorumlar değişir tabii.
 
Üyelik
24 May 2010
Mesajlar
14
Ynt: Maaşın Hepsini Bankaya Yatırmıyorlar

eski işverenim bize ortak olucaklarını söyleyerek çalışmaya devam ettık bır hafta çalıştık hacız geldı makınaların yarısı gıttı patronumuzda gıttı .eskı patron butun makınalara karsılık toplam 1trılyon 200 mılyar para almıştı kagıt uzerınde bısey yok yenı patron tarafı ısı bılmedıgınden kazıklandılar anlıycagınız hala o paranın sokunu atlatamadılar .yenı patron tarafım bana bız ortak olmadık makınaları satın aldık dıyor tamam da makınaların yarısının borcu vardı hacızlıydı nasıl alıcak uzerıne .borcu olmayan makınalar gıtmesın dıye onlarıda hemen uzerıne aldılar işyerıne devamlı hacız memurları gelıyordu .bu sorunlar olmasaydı çalısmaya devam etseydık eskı patron yarı hıssesınden yenı patrona borcunu ödeyecektı .çok karısık anıden gelışen olaylar oldu bunlar 24.04.2007 de oldu yenı patron bıze çıkış olursa eskı haklarımızıda verıcegını soyledı benımde çıkışım soz konusu muhasebecıyle sorun yasıyorum .daha once askere gıden bı arkadasta sorun yasamaya karsın muhasebecıye danışmış o alamayacagını soylemış ama avukat ıkı şahıt karsılıgında her turlu alıcagını soylemıs.burda ortak olmak veya olmamak bız işçıler ıçın ıkı tarafa sorumluluk dusmuyormu bızım haklarımız ne olucaktı hadı eskısı duşunmedı gıttı ya yenısı
 
Üst