fonradar

Mahkemenin verdiği tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

arkadaşlar selam..Müdürü olduğum bir şirketim var .Fakat şirketin mahkeme yolu ile asliye mahkemesinden "tasfiyesiz fesih" kararını çıkarttım. Kapatmak için Ticaret Sanayi Odasına başvurdum. Ticaret Sanayi Odasındaki sicil memuru bu mahkeme kararına göre işlem yapamayacağını kararın onu bağlamadığını çıkan karara "....feshine ve ticaret sicil odası tarafından terkinine" ibaresi eklenmesi gerektiğini ve şu an için belgeyi veremeyeceğini söyledi. Dolayısı ile SGDP prim kesintileri kesilmeye devam ediyor. Arkadaşlar bu konuda somut olarak ne yapmam gerekir.Böyle bir ibare eklenebilir mi? Herşey elimde ama elimden birşey gelmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: mahkemenin verdiği tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

Niye aynı soruyu üç defa yazdınız?

Mahkemeye bir dilekçe ile baş vurarak durumu anlatın . Bu ibareyi ilama ekletin.
Çünkü yasal durum değişmiyor. Bir usul eksikliğidir.

Ynt: mahkemenin verdiği tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

cevabınız için teşekkürler konu benzer şekilde halloldu..ilk katılımım olduğu için mesajın nereye gönderilmesi gerektiğini bilemedim. şimdi de silemiyorum..