Mali Müşavir mı Eleman mı ?

Kendinize iş arayın bence. Bulduğunuz gibi de geçin oraya. Memleketimizde iş konusunda etiklik hiç kalmadı. Hayal edilenle gerçek olan çok çok farklı. Maalesef mesleğimizle ilgili yapılabilecek en güzel iş Büro açmak ancak o da zor.

Merhaba,
Aslında bende aynı durumdayım. Piyasada ruhsatımızın değeri bilinmiyor maalesef. Eleman arıyorlar ruhsatıda olsun diyorlar, nasıl iş anlamıyorum. Ruhsatlı biri, birazda tecrübesi varsa en az 4 bin tl maaşla başlamalı ve ruhsatı olmayıp, sadece tecrübesi olana tercih edilmeli. Ben patrona yalvara yalvara 2800 tl yaptım maaşımı. İş arıyorum ama bulmakta sıkıntılı, iş değiştirmekte sıkıntılı. Büro açsak müşteri yok. Herşey sıkıntı arkadaş. Allah sonumuzu hayır etsin.

Merhaba, Geçen sene mali müşavir olmaya hak kazandım. Bu senede belgeyi aldım. Uzun bir süre mali müşavir olarak iş aradım. Şuanda bir firmada işe başladım. Ancak burada pek mali müşavir gibi hissetmiyorum kendimi. Tamam sonuçta deneyimsiz ve yeni bir mali müşavirim. Ama eleman gibi çalışıyorum. Bu mesleği çok seviyorum ve kendimi geliştirmek istiyorum. Her gün evde ve iş yerinde mevzuat okuyup mesleki konuları takip ediyorum. Ancak, fatura girişleri ve mutabakatlar haricinde hiç birşey verilmiyor ama ilanda ''muhasebe uzmanı'' denilmişti ve beyannamelerden tutun bankalar aynı zamanda vergisel konularda da destek sağlayacak birini almak istiyoruz denilmişti. Ücrette düşük ne yapmamı önerirsiniz? tekrar işsiz kalmak ve iş aramakta istemiyorum Saygılarımla.

maaşınız ne kadar yazmamışsınız?

Başlangıçta gidişat yavaş olabilir,eğer işyeri kurumsal ve ilerisi açısından da kendinize istikbal görüyorsanız,Biraz daha sabrediniz,şu an huzurlu ve net 2.000 tl civarı ücret alıyorsanız bence devam ediniz,tersi durumlar var ise iş arama sürecine başlayınız derim,takdir sizin.

Başlangıçta gidişat yavaş olabilir,eğer işyeri kurumsal ve ilerisi açısından da kendinize istikbal görüyorsanız,Biraz daha sabrediniz,şu an huzurlu ve net 2.000 tl civarı ücret alıyorsanız bence devam ediniz,tersi durumlar var ise iş arama sürecine başlayınız derim,takdir sizin.

2000 tl çok az değil mi? Ruhsatı olan hiç kimse bu maaşa çalışmamalı bence.
Paraya çok ihtiyacınız yoksa şimdilik, bence hemen çıkıp başka iş arayın.

arkadaşımız realiteyi görmüş.
forumda bir türlü gerçeği kabullenmek istemeyen arkadaşlar,gerçek önünüzde.
arkadaşım 2000 tl sana çok az gelebilir.daha çoğunu istiyorsan doktor,mimar olacaktın ,maalesef mesleğimizin ederi bu..
çünkü piyasada çoğuz maalesef

arkadaşımız realiteyi görmüş.
forumda bir türlü gerçeği kabullenmek istemeyen arkadaşlar,gerçek önünüzde.
arkadaşım 2000 tl sana çok az gelebilir.daha çoğunu istiyorsan doktor,mimar olacaktın ,maalesef mesleğimizin ederi bu..
çünkü piyasada çoğuz maalesef

Mesleğimizin ederi bu olamaz. Hiçbir smmm bu paraya çalışmasa bu parayıda kimse almak zorunda kalmaz. Bugün sıradan ruhsatsız bir muhasebeci 2 bin alıyor. Ruhsatı olan birinin 2 bin tlye göz yumması saçmalık. Göz yumarsa bu yarın 1500 olur, sonra asgari ücret olur. Bir bakmışsınız ruhsatsız muhasebeciler bile sizle aynı işi yapıp, sizden fazla kazanmaya başlamışlar.

merhaba arkadaşlar,
sanırım hepimiz aynı konudan dolayı endişeliyiz. ben de yaklaşık 12 yıldır bu işin içindeyim ve 2 yıldır da smmm'yim. şuan bir şirketin muh.müdürü olarak görev yapıyorum.maaşım 4200 tl. ofis açmak ve artık kendim için çalışmak istiyorum. ve tabii ki hepiniz gibi bende nasıl olacak diye endişe duyuyorum.görüşlerinizi merak ediyorum.

merhaba arkadaşlar,
sanırım hepimiz aynı konudan dolayı endişeliyiz. ben de yaklaşık 12 yıldır bu işin içindeyim ve 2 yıldır da smmm'yim. şuan bir şirketin muh.müdürü olarak görev yapıyorum.maaşım 4200 tl. ofis açmak ve artık kendim için çalışmak istiyorum. ve tabii ki hepiniz gibi bende nasıl olacak diye endişe duyuyorum.görüşlerinizi merak ediyorum.

Merhaba, birşey soracam kaç senedir müdürsünüz? Aynı iş yerinde uzun süre çalışarak mı bu pozisyona geldiniz, yoksa başka bir işyerine müdür olarak mı geçtiniz? Benim 7 sene tecrübem var müdür yardımcısıyım ve ruhsatım var. Müdür pozisyonunda olmak istiyorum ancak, çalıştığım firmada boş pozisyon yok. Başka bir iş yerine müdür olarak başlama şansım nedir?
Teşekkürler.

Merhaba, birşey soracam kaç senedir müdürsünüz? Aynı iş yerinde uzun süre çalışarak mı bu pozisyona geldiniz, yoksa başka bir işyerine müdür olarak mı geçtiniz? Benim 7 sene tecrübem var müdür yardımcısıyım ve ruhsatım var. Müdür pozisyonunda olmak istiyorum ancak, çalıştığım firmada boş pozisyon yok. Başka bir iş yerine müdür olarak başlama şansım nedir?
Teşekkürler.

Ben 5 yıldır aynı şirkette çalışıyorum. Ve müdür olarak başlamadım. Ama çalıştığım şirketin muhasebe müdürlüğü şeklinde bir birimi de yoktu. yaklaşık 4 yıldır muhasebenin başındayım.