Maliye'nin Yol Denetimleri

muhasebe42

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar ;

Maliye'nin yol denetim çalışmaları oluyor ve öyle bir durum oluyor ki 3-4 personeller bazı yerlerde 10-15 veya daha fazla araç durdurup kontrol yapmak istiyorlar buda sonradan gelen aracın beklemesi gerekiyor. Bunlarda bir kısıtlama varmı azami araç sayısı yada belirli süre bekletme süresi gibi

Ynt: Maliye'nin yol denetimleri

Bu tip bir süreye hiç rastlamadım olacağını da sanmıyorum.gerekirse sabahtan akşama kadar da bekletebilir bence..

sn. twolf

işin doğrusu bende rastlamadım ama olması gereken bir konu değilmi. Biz meslektaşların mükellefleri şehirlerarsında bu tip yoklamalardan geçiyor ama orda geneli istisna bir kaç maliye memuru keyfi uygulama yapabiliyor yada dediğimiz şekilde aşırı araç yığılması ile AB standartlarına gelmeye çalışan ülkemizde hoş olmayan manzaralar oluşuyor.

Maliyenin yaptığı yol denetimlerinde aradığı veya baktığı evraklar belli.Bu evrakları tamam olan bir aracı keyfi bekletebileceklerine hiç ihtimal vermiyorum.Kaldı ki yol trafiğini bizler kadar onlar da düşünüyordur.Ayrıca süre kısıtlaması olsa bile "aman süremiz doluyor acele edelim" deyip aracı bir an evvel gönderme veya çekme işlemi yapacak halleri de yok. :) Saygılar

Ynt: Maliye'nin Yol Denetimleri

twolf ' Alıntı:
Ayrıca süre kısıtlaması olsa bile "aman süremiz doluyor acele edelim" deyip aracı bir an evvel gönderme veya çekme işlemi yapacak halleri de yok. :) Saygılar
:D
Yol denetimi ile ilgili böyle bir uygulama duymadım.