Maliyet Muhasebesi 2014/3 Kasım Sınavı

Arkadaşlar merhaba.
Bir sorum olacak 2014/1. dönem maliyet sınavında işçi giderleriyle ilgili SGK işçi giderleri de 730 hesaba aktarılmış. Bu da yetmemiş ödenen gelir vergisi de aktarılmış. Bunun sebebini bilen var mı acaba?

Varsayim belirtilmis olabilir mi ondandir bir soruda gormustum iscilik giderleri ve sgk odemelerinin tamami genel uretim gideribolarak dikkate alinacaktir diye ...

Maliyet Allahin izniyle tarihe karisti verdim bu dersi :) 1.sorum full dogru 2.soruda idare eder tablolar tam dogru olmasada belli bir yere kadar gittim :) Bence sorular cok kolaydi :)

2.soruda 720 ve 730 hesabi hic hesaba katmadan yaptigim yanlis garicinde kagit mukemmeldi yazi puntolarinin buyuklugune kadar

Arkadaşlar benim ilk soruda a ve bssıkkı doğru c hatalı oldu
İkinci soruda smm doğru ama gelir tablosu hatalı sizce Kaç alırım ortalama sorunum var :(

Arkadaşlar benim ilk soruda a ve bssıkkı doğru c hatalı oldu
İkinci soruda smm doğru ama gelir tablosu hatalı sizce Kaç alırım ortalama sorunum var :(

Valla benimde 1 sorum tüm şıklar full doğru. 2 soruda satışların maliyeti tablsounda yarı mamulü esaba katmadım o kadar.ordan da herhalde bir 10-20 puan verse.70 alırım gibi.Bana 60 da yetiyor ortalama tutturmam için.

Maliyet ve denetimi kesin verdiğimi düşünüyorum. İnşallah analizci de not kıtlığı yapmaz da bu sıkıntı sona erer. Maliyet son dönemlerin en kolayıydı. Sadece 1. soruda işlemlerin küsüratlı olması akıl karıştırıcıydı. birim maliyet 145 diğeri de sanırım 230 felan dı. 2. soruda net kar 36 bin maliyet 274 bin olması lazım.

Maliyet ve denetimi kesin verdiğimi düşünüyorum. İnşallah analizci de not kıtlığı yapmaz da bu sıkıntı sona erer. Maliyet son dönemlerin en kolayıydı. Sadece 1. soruda işlemlerin küsüratlı olması akıl karıştırıcıydı. birim maliyet 145 diğeri de sanırım 230 felan dı. 2. soruda net kar 36 bin maliyet 274 bin olması lazım.

Ben küsüratlı brşey hatırlamıyorum hocam.Normal düzdü tüm rakamlar bi karışıklık olmasın?

10 nolu uretim yeri 145bin kusurat.
20 nolu esas uretim yeri 245bin kusuratliy diye hatirliyorum arkadasin dedigi gibi kusuratsiz rakam yoktu her yer virgulluydu

Ben 1.soruda x= 26.530,61 z= 32.653,06 olarak buldum.
2.soruda 10 nlu= 145.408,16 ve 20 nlu= 264.591,84 buldum. A br.maliyet= 145,41 ve B br.maliyet= 132,30 buldum.
SMM= 260.000 buldum, Dönem karı= 43.700 buldum. İnşallah doğrudur :)

Ben 1.soruda x= 26.530,61 z= 32.653,06 olarak buldum.
2.soruda 10 nlu= 145.408,16 ve 20 nlu= 264.591,84 buldum. A br.maliyet= 145,41 ve B br.maliyet= 132,30 buldum.
SMM= 260.000 buldum, Dönem karı= 43.700 buldum. İnşallah doğrudur :)

ilk madde 2.soruda
alış giderini eklemek yerine düştünüz mü,
rakamlar bulduğumuzdan farklı da,

Alış giderinde hata yapmışım. SMM 260.000 değil 274.000 olacakmış. Sizinki doğru yani

Maalesef bende aynı hayatı yapanlardayım o kadar üzüldüm ki bu sınav 100 alınıcak sınavdı.Kolay demek doğru değil sanki 3 dönemdir kastıran hoca bu sınavda ne istediğini sormuş.Benimde 1 soru tamamen doğru ikinci soruda bu hatadan dolayı tablo herşey tamam ama sonuç yanlış

merhaba Arkadaşlar..

geçen sınavda maliyetten kurtulanlardanım . :) o nedenle geçmişe dönük hiç birşey hatırlmak istemediğimden forma dahi giremedim. Emin olun stresinizi çok iyi anlıyorum ve saçma sapan bilmişliklerle canınızı sıkmak istemedim.

maliyet hocası 4 dönem kazık gibi sorularla bizi yıldırmıştı ve artık öyle pic yaptı ki geçen sınavı bilen bilir ..

sadece artık malileti adam bize zirvede çalıştırdı. Yuhhh artık deyip hırsla 2. sınava hazırlanıyorduk. Hatırlayın normal maliyet içinde safha falan sormuş. Bileşik maliyetten yan ürün falan sormuştu :D

öyle bir sınavdan sonra adam insafa geldi sanırım.. Sınavınızda gereken babalığı yapmış. Allah razı olsun.. Geçin ve aramıza gelin artık

esrasu ve betül77 sizi unutmadık ve haklı olarak gelin artık.

:D

Allah emeklerinizi zayii etmesin , başarı ve dualarım sizinle kardeşlerim.. emektar yeni nesil ;)