Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

Üyelik
7 May 2009
Mesajlar
484
Arkadaşlar yemek fabrikası ile ilgili elinde maliyet tablosu olan varmı. Excel olarak hazırlanmış örnek olabilecek?
Aylık olarak lokantası olan ve dışarıda servis yapan bir fabrika için maliyet tablosu hazırlıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
 
Üyelik
28 Mar 2011
Mesajlar
56
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

öncelikle

ik madde ve malzemeleri şu şekilde sırala

01 - sebze meyve alt hesap 001 havuç
02 - et ve et ürünleri 001 kıyma
03 - kümes hayvanları ve ürünleri 001 tavuk but
04 - şarküteri ürünleri 001 zeytin
05 - su ürünleri 001 alabalık
06 - katı ürünler 001 samun ekmek
06 - işletme malzemeleri 001 x kağıt

daha sonra ise yarım mamül tanımlamaları yapılır

mesala döner için 02 et ve et ürünleri tüketilir 200 gr ve bunun için günlük 1 büyük tüp giderse 06 işletme malzemesi olarakta tüp bedeli / toplam üretime bakılır

bu şekilde ürünümüzün eti pişmiş yani yarı mamül yada ikinci safaya geçmiş olduk

aynı uygulamayı garni türü için yapın

151 - 01 döner eti pişmiş
151 - 02 garni türü hazır
151 - 03 işlenmiş ekmek

her birim için bu yada toplam için aynı işlemler yapılacak

152 - döner 1 porsyon
152 - köfte 1 porsyon

şeklinde kayıt tutulur

tabi işçilikler var haberiniz olsun

birde direk hizmete atabilirsiniz 150 hesaptan
 
Üyelik
28 Mar 2011
Mesajlar
56
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

740 lı hesap kullanırkende üretime giren kısmı
150 hesaptan üretime 740 hesaba
sadece gün sonunda elinizdeki stok kalacak şekilde
bu daha basir bir maliyetleme yöntemidir

ama şunu unutmayın ki ne kadar ekmek o kadar köfte bence yemek fabrikasında tutulan kayıtların o kadar önemi yok sebep ise hep aynı oranda malzemeler ellerinde kalacak yani maliyetleme yapmaktansa
sıradan bir sistemle tutmanız yeterli olacaktır.

yani işletme 740 - hesapta 100.000 TL yazıyorsa bilinki bunun haslıta 140.000 TL az olmamalı eğer az ise kayıt dışılık vardır
 
Üyelik
28 Mar 2011
Mesajlar
56
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

ve elindeki malzeme ise ilk yıl için harcamaların toplamını 365 bölün
örnek X Yemek şirketi yıl boyunca üretime 350000 TL ham madde almıştır. günlük stoğu en fazla 5 gün olacağından dolayı 350.000 TL / 365 = 958,90 günlük 5 gün ise 4.794,52 TL geçmemeli
bu kurguyu gaz içinde yapabilirsiniz. Sadece kuru baklagiller 1 aylık bilemedin 3 ay sürer stokta beklemesi buda o tip malzemelerin toplamına hemen hemen denk gelir
 
Üyelik
28 Mar 2011
Mesajlar
56
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

yani excel hesep planı yerine sıradan bir hesap planı kullanın Ama Hesap planı kullanırken
Şu konulara dikkat edelim lütfen :

1 - Hesap planımız eş zamanlı kayıt sistemi olamalı :

Örnek
710 DİMMG
10 Kesim gider yeri
0 İlk Madde ve Malzeme
01 x maddesi

Gider çeşitleri hesaplarının kodlamasında aşağıda belirtilen sınıflama esas alınmıştır.

Gider hesapları grupları :

0 İlk madde ve malzeme

1 İşçi ücret ve giderleri

2 Memur ücret ve giderleri

3 Dışardan sağlanan fayda ve hizmetler

4 Çeşitli giderler

5 Vergi, resim ve harçlar

6 Amortismanlar ve tükenme payları

7 Finansman Giderleri

10-99 GİDER YERLERİ

Gider yeri, üretim ve hizmetlerin yapıldığı ve maliyetlerin oluştuğu, örgütün bir birimini ya da birim içindeki bir yeri ifade eder.

Giderlerin planlanması, kontrol edilmesi ve bu giderlerin dengeli bir biçimde toplanıp dağıtılmasını sağlar.

Gider yerlerinin saptanmasında genellikle kuruluşların organizasyon şeması esas alınır.

Gider yerleri aşağıdaki gibi bölümlenir.

- Esas üretim gider yerleri

- Yardımcı üretim gider yerleri

- Yardımcı hizmet gider yerleri

- Yatırım gider yerleri

- Üretim yerleri yönetimi gider yerleri

- Araştırma ve geliştirme gider yerleri

- Pazarlama, satış ve dağıtım gider yerleri

- Genel yönetim gider yerleri.
 
Üyelik
28 Mar 2011
Mesajlar
56
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

2 - Mutlaka Dönemsellik kavramına kayıtlarda uyulmalı
ödenmin maliyeti maliyetlere, önceki dönemler ise mutlaka 681 - aktarılmalı
boşa geçen zamanlar sebebine göre 680 - aktarılmalı

3 - Vergiden muaf, istisna, müstesna ve benzeri kayıtlar ayrı tutulmalı

yani kazancı vergiden istisna ise butlaka bilinmeli ve bu istisna kazanç için harcanan giderlerde ayıtlanarak kanunen kabul edilmeyen giderlere yazılmalı,
 
Üyelik
7 May 2009
Mesajlar
484
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Ancak zaten bir hs planım mevcut. Benim daha çok aylık maliyet (hasılat- gider vb) tablosuna ihtiyacım var. yani ayrıntı lazım. biraz olsun şekillendirdim.
 
Üyelik
15 Ağu 2005
Mesajlar
44
Konum
antalya
Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

Arkadaşlar yemek üretim fabrikasında, gider hesapları 740 mı, 710-720-730 mu almalıdır... hizmet mi , üretim mi sizce
 
Üst