Mart 2008 Finansal Muhasebe

Arkadaşlar finansal muhasebe sınavı ile ilgili olarak Zararı ne kadar buldunuz ? Finansal muhasebe ile ilgili soru çözümlerine rastlamadım. Herkes yeteri kadar yaptığını düşünüyor sanırım :(

Ynt: Mart 2008 Finansal Muhasebe

AYŞEMİN bence artık cevapları araştırmayı bırakalım. Çünkü ne yaparsak yapalım anlamsız kalıyor herşey. Doğru diye düşünüyoruz umud ediyoruz sonra bir bakıyoruzki yanlış diye değerlendirilmiş.

En iyisi en kötü geçen derslerden şimdiden çalışmaya başlamak.

AYŞEMiN ' Alıntı:
Arkadaşlar finansal muhasebe sınavı ile ilgili olarak Zararı ne kadar buldunuz ? Finansal muhasebe ile ilgili soru çözümlerine rastlamadım. Herkes yeteri kadar yaptığını düşünüyor sanırım :(

Muhasebede madde madde puan veriyorlar bildiğim kadarıyla Bilanço 15 Gelir 10 kapanış maddesi 10 puan geir kalan maddelerede 75 puan dağılıyor onun için zararın tutup tutmaması önemli değil geçersin çok ilginç şeyler yapmadıysan .

akin94k.t.m.l. ' Alıntı:
AYŞEMiN ' Alıntı:

Muhasebede madde madde puan veriyorlar bildiğim kadarıyla Bilanço 15 Gelir 10 kapanış maddesi 10 puan geir kalan maddelerede 75 puan dağılıyor onun için zararın tutup tutmaması önemli değil geçersin çok ilginç şeyler yapmadıysan .

Sınav 100 puan üzerinden değerlenmiyor mu? Bu puanlama 110 yapıyor.

ben 2.500 zarar buldum. arkadaşlar szi ne buldunuz

kafsin ' Alıntı:
akin94k.t.m.l. ' Alıntı:
AYŞEMiN ' Alıntı:

Sınav 100 puan üzerinden değerlenmiyor mu? Bu puanlama 110 yapıyor.

Finansal muhasebe'de özel puanlama sistemi var 110 üzerinden hesaplıyorlar :) :)

Ben 2.265 YTL zarar buldum. Almam gereken 30 puan fazlalılıgı fınansaldan alsamda dıger derslerden ortalama yapmak zorunda kalmasam :(

bende 2265 zarar buldum :D :D :D inşallah doğrudur

Arkadaşlar neden finansal muhasebe soruları ve cevapları hiç biyerde yok?

GELİR TABLOSU

BRÜT SATIŞLAR 14.625
SATIŞTAN INDİRİMLER (-) (1.500)
NET SATIŞLAR 13.125
SATIŞLARIN MALİYETİ (-) (7.325)
BRÜT SATIŞ KARI VEYA ZARARI 5.800
FAALİYET GİDERLERİ (-) (7.400)
- Gen.Yön.Gid. 7.400
FAALİYET KAR VEYA ZARARI (1.600)
DİĞER FAALİYETLERDEN OLAĞAN GELİR VE KARLAR 1.345
- Faiz Gel. 1.000
- Men.Kıy.Kar. 220
- Kamb.Karı 125
DİĞER FAALİYETLERDEN OLAĞAN GİDER VE ZARARLAR (-) (1.510)
- Komisyon Gid. 70
- Karşılık Gid 1.440
FINANSMAN GIDERLERI (-) (250)
OLAĞAN KÂR VEYA ZARAR (2.015)
OLAĞANDIŞI GELİR VE KÂRLAR -
OLAĞANDIŞI GİDER VE ZARARLAR (-) (250)
- Diğ.O.dışı Gid./Zar. 250
DÖNEM NET ZARARI 2.265