Mart 2009 SMMM Bilgilendirme Toplantısı

Ynt: MART 2009 SMMM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

özellikle sözel derslerden ankara toplantısında hasanvolkan arkadaşım güzel tüyolar yakaladı.lütfen bu toplantıdada tüyolarımız paylaşalım...

Ynt: MART 2009 SMMM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

günaydın arkadaşlar,toplantıya katılanlar bilgileri paylaşırlarsa seviniriz. 1 hafta kaldı herkese kolay gelsin.

Ynt: Mart 2009 SMMM Bilgilendirme Toplantısı

ankara toplantısı sınavdan 2-3 gün önce yapılıyor, yapıldığı zamn tüyoları sizlerle paylaşırım

bi dersim maliyet kaldı...lütfen maliyet muhasebesi ile ilgili tüyolarıda bizimle paylaşırmısın...

elif peşindeyiz senden tüyoları bekliyoruz.... ;D

toplantının yeri neresi Türmob mu Tesmer mi ?

Ankaradaki bildilendirmesine katılacak arkadaşlar gözümüz kulağımız sizde tüyolarınızı beklkiyoruz..... herkese başarılar

Ankara odası bilgilendirme toplantısı 11.03.2009 çarşamba saat:18:00'de yapılacakmış. Ben Eskişehirden katılmayı düşünüyorum. 3 gün içinde 2 kere Ankaraya gitmek sınav öncesi çok yorucu olacak. Sizce bilgilendirme toplantılarının çok yararı oluyormu? Yoksa ders çalışmaya devam ederek tiyoları forumlardanmı alsam? ???

geçen dönem ankara toplantısı tüyolarından çıkmıştı sorular şaşırmıştık.. bu seferde ankara toplantısını dört gözle bekliyorum... gidicek arkadaşlar lütfen foruma tüyoları yazsınlar ...başarılar

elvand ' Alıntı:
Ankara odası bilgilendirme toplantısı 11.03.2009 çarşamba saat:18:00'de yapılacakmış. Ben Eskişehirden katılmayı düşünüyorum. 3 gün içinde 2 kere Ankaraya gitmek sınav öncesi çok yorucu olacak. Sizce bilgilendirme toplantılarının çok yararı oluyormu? Yoksa ders çalışmaya devam ederek tiyoları forumlardanmı alsam? ???

Bence sadece bilgilendirme toplantısı için gelmeyin, ben bilgilendirme toplantısına gideceğim ve en ince detayına kadar buradan aktaracağım. Gelecekseniz de eğer geri Eskişehir'e dönmeyin, sınava kadar Ankara'da konaklarsınız.

arkadaşlar üzerlerinden kısa kısa geçmesinler müdahalede bulunun..özelliklede maliyet sınavı tüyolarınızı bekliyorum.

hasanvolkan ' Alıntı:
elvand ' Alıntı:

Bence sadece bilgilendirme toplantısı için gelmeyin, ben bilgilendirme toplantısına gideceğim ve en ince detayına kadar buradan aktaracağım. Gelecekseniz de eğer geri Eskişehir'e dönmeyin, sınava kadar Ankara'da konaklarsınız.
Yanıt için teşekkürler hasanvolkan konaklama şansım yok. Otobüs saatlerinide öğrendim şimdi dönüş için en iyi ihtimal gece 23:00'de binebiliyorum. Çok kararsızım hala. Detayları aktaracaksınız sizi Eskişehir'den takip etmem daha doğru olacak. Size ve Ankara'dan diğer yardım sever arkadaşlara şimdiden çoooook teşekkürler. Herkese başarılar

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar bugün Antalya da Ercan Beyazıtlı bir seminer verdi .Üstüne basa basa sınav tüyoları vermediklerini söyledi ama ben size aktardığı bilgileri paylaşmak istedim. Sayın Beyazıtlının da dediği gibi bu sorular çıkacak diye bir fikre kapılmayın lütfen konu içinde bazı başlıklar geçti sizlere bunlara aktarmak istiyorum.

Ana hatlarıyla bu dönem Vergi hukukunun daha kolay olacağı soruların kıyıda köşede kalan sorular olmadığını sorunun altında bu basit bir soru art niyet vardır düşünmeyip ve soruları bildiğiniz şekilde cevaplamamızı istedi.

FİNANSAL MUHASEBE
*Sonucun değil yevmiye maddelerinin önemli olduğu
*Aktifin alacak pasifin ise asla borç kalanı vermeyeceği
*Verilmeyen kdv stopaj oranlarını bizim belirlememiz yevmiye maddesinin yanına not düşmemizi
*Mal alışı Katlanılan giderler ve karşı taraf adına yapılan ödemeler
*Amortismana tabi sabit bir giderin satılması
*Kasa sayım noksanı
*Şüpheli alacaklar reeskont

Bana bu dönemde pek bir farklılık yokmuş gibi geldi ama T lerinizi yevmiye maddelerinizle birebir yapın yönlendirmelerin fazla olacakmış gibi konuşuldu

ANALİZ

*Oranlardan vazgeçmeyecekler gene sektörle beraber karşılaştırarak yorum isteyecekler
*Yapılan formül sonuçlarındaki rakamların akabinde durumu ile yorumu yazmanızı istiyorlarmış
*Gelir tablosu ağırlıklı bir soru gelecekmiş izlenimi bıraktılar

HUKUK

*Arif kocamanın kitabının üzerinde basa basa durdu %40-50 hatta 60 oradan halledebileceğimizi söylediler
*Güncel konu takip etmemizi ?kısa süreli çalışma- bu konunun bahsi geçti güncel olayları takip etmemizin yararlı olacağı
*birde sanki işverenin sorumluluğu gibi geldi bana

MESLEK HUKUKU
*zorunlu egitim
*staj süresi
*değişiklik yapılan kanun maddelerinin üzerine agırlık verilmesi gerektiği

MALİYET MUHASEBESİ*kadameli dagıtım
*safha
*tam maliyet

Üzerinde duruldu

DENETİM

*bagımsız denetim ile vergi denetimi arasındaki fark
* Geçmiş 5 dönemin çıkmış soruları
*Raporlama standartları
*Kanıt toplama
*İç kontrol iç denetim bahsi geçen başlıklar.

VERGİ

*2 adet uygulama sorusu
*konu başlığı verilmedi ama ısrar edilince ?hangi dönemdeyiz ? dedi benim anladığım kurumlar ve gelir vergisi dönemleri uygulamamı gelir yoksa farklı bir şey mi yorum sizin .

gizem hanım verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
ayrıca denetimde spk dan bahsedildi mi?

gizem hn verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..hasanvolkan arkadaşımızın yapacağı bilgi paylaşımı inceliği içinde şimdiden teşekkürler...

çok güzel bilgiler bunlar, teşekkürler içimiz ferahladı biraz

Gizem Hanım, paylaşımınız için teşekkürler, özellikle vergiyle ilgili ilettikleriniz için... Kasım sınavından sonra soruların daha basit olacağı beklentisi var ama acaba yine kıyıdan köşeden sorarlar mı diye düşünmeden edemiyor insan, yazdıklarınız moral verdi, tekrar teşekkürler..
Hasanvolkan sizden de güzel haberler bekliyoruz :)

Arkadaşlar Ercan hocanın söylediklerini her ne kadar tüyo vermiyoruz dese de mutlaka dinleyin. İnanın söyledikleri yerlerden soru geliyor. Gizem hanıma teşekkürler çünkü gerçekten Ercan hocanın söyledikleri çok değerli bilgilerdir.

ercan beyazıtlı hocamız maliyet için kademeli dağıtım, tam maliyet demiş ama. bu konular zaten kasım sınavında soruldu.??.. demekki fazla bi beklenti içine girmemeliymişiz.