Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

Ynt: Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

s.m.m.m 63.dönem sınavına sadece 16 gün kaldı

merhabalar arkadaşlar,
benim vergi için tavsiyeye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim özellikle vergiden geçen arkadaşlar ne önerir herşey birbirine karıştı şu anda hiçbişey aklıma gelmiyo konular çok olduğu için diğer dersler gibi ezber imkanı da yok acilen yardıma ihtiyacım var...

Tuğçe09 vergi sınavı çok enterasan bir sınav. Ben sınavlara ilk Mart/2009 döneminde girmiştim. Aralık/2009 da smmm oldum. Ancak ilk girişte 6 tane sonraki iki sınav vergiye girdim. Vergi ye çok kaynaktan çalıştım. 2.girişimde inan bakmadığım kitap kalmadı. Ama olmadı. Sonrasında fazla çalışmadım. Yani dedimki vergiden 1 soru tutturdum mu bu iş tamam.
Size tavsiyem vergiden çok çalışmayın. Sonradan şunu söylüyorsunuz. Keşke bu kadar çalışmasaydım. Çünkü özellikle vergi sınavında bilgiden çok muhakeme etme yeteneğinizi ölçüyorlar. Eğer ilk girişinizse vergi dışındaki derslere bakın.
Eğer tek vergi kaldıysa her şeye bakın ama ezberlemeyin. Çünkü verginin puanlaması bol. Gelen 4 soru hakkında eğer bilgi sahibiyseniz kulaktan dolma dahi olsa ne biliyosanız yazın. Benim tavsiyem bu şekildedir. Şimdiden 2010/Mart ayında sınava girecek tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Sevgili ÜSTAD mavimavi kardeşim. Şu işini şansa bırakmak ve düzgün çalışmak ayrım noktasını anlatıcaktın. Üstadım ben çalışıyorum ama düzgün mü veya saçma sapan mı çözemedim. Abi şu metod ve gerekli notları bir yollasan çok makbule geçer. Teşekkür ederim şimdiden.

1- Stok değerleme yöntemleri
2- Satışların Maliyeti Tablosu ve Gelir Tablosu
3- I.Dağıtım, II.Dağıtım (Kademeli,Planlı,Matematiksel,Basit) , III.Dağıtım
4- Safha Maliyet (Ağ.Ort. ve FİFO)
5- Tam Maliyet,Asal Maliyet, Değişken Maliyet, Normal Maliyet (KKO)
6- Standar Maliyet, Fiili Maliyet ve sapma tutarları ile yevmiye kayıtları
7- Birleşik Maliyet
8- Ücret Tahakkuku
Ya aslında benim sorunum sınavda püf noktaya dikkat etmemek. Yoksa yukarıda yazılanların hemen hemen hepsini biliyorum. Soru şekilleri
- yıl öncesi ile de aynı değil komşsyon farklılığı olabilirmi????

arkadaşlar ben stajıma 1 Mayıs 2008'de başladım ve 3 ay kısaltma kursuna iştirak ederek 13-14 mart'ta sınava girmeye hak kazandım. benim sorum sınavla pek alakalı değil ama düşüncem burda benimle aynı zamanda staja başlayan ve aynı zamanda sınava gireceğimiz pek çok arkadaş olduğu.

arkadaşlar benim durumuma göre stajım tam olarak ne zaman bitiyor. stajıma kesintisiz devam ettim. hiç bir ara vermedim. ben 31 ocak olarak hesapladım. yani son ssk şubatta yatırıldı. izmir tesmer'den en son aralık ve ocak hizmet dökümlerini istediler. onları verdim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler ve sınavda herkese başarılar.

31 Ocak sonu itibarıyla 630 günün varsa, stajın 31 Ocakta bitmiştir. Haftaya da sınav listeleri kesinleşip ismin ilan edildi mi, SSK ödemeni durdurabilirsin.

s.m.m.m 63.dönem sınavına 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 gün kaldı

arkadaşlar sınav harcını dün işbankasına yatırdım. sisteme hala girmemişler. bu gün geçer mi acaba
:((

tgtd ' Alıntı:
arkadaşlar sınav harcını dün işbankasına yatırdım. sisteme hala girmemişler. bu gün geçer mi acaba
:((

bugün geçer , dont worry ; be happy

tmm geçmiş arkadaşlar. peki internetten başvuruyu yaptıktan sonra odaya herhangi bişey bildiryoz mu?

yok dilekçe filan verilmiyor biliyorum ben

burakım panik yapıyorsun :D daha başlamadık

6 derse 8 gün çalışıp 5 tanesini verdim ama bu maliyete tek başına 13 gün bile yetmez :D

Arkadaşlar vergi kaldı tek ders ve son iki hakkım :'( marttaki sınavla ilgili tahmini olan var mı? yada ders notu olan şimdiden herkese başarılar ve teşekkürler

2 hakkınmı kaldı , çok kötü bir durum,düşünsene martta veremessen son hakkın kalacak..
bence işini gücünü herşeyini bırak ders çalışmaya başla

Daha itiraz sonuçları açıklanmadı. Kontrol listeleri itiraz sonuçlarının açıklanmasından sonra belli olur.