fonradar

MART 2012 Sınav Sonucu Düşünceleriniz.

şulem01

Katkı Sunan Üye
Merhaba Arkadaşlar 7 de 5 yaptım.

Analiz ve Vergiden kalmışım.

Biri 30 diğeri 40 ama ilginç olan.

Hukuk ve Meslek Hukukundan kalırım diye düşünüyordum.

Analizde sorulara tam cevap verdim ama yorumlarım kısaydı formülleri yaptım ve çözüm.

itiraz etsem mi diye düşünüyorum.

İtiraz konusundaki düşüncelerini ve Nasıl çalışmam gerektiğini kaynak olarak önelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Ynt: MART 2012 Sınav Sonucu Düşünceleriniz.

ben de analiz ve maliyetten kalmışım, maliyete inanamıyorum,çok iyi geçmişti, itiraz edersem maliyete ederim, analizden benim durum da senin gibiydi.

Benim 2. girişimindi. vergi,denetim ve analizden girdim. vergiden 50 verseler yeter, denetim ve analiz iyi geçti 80-90 bekliyorum dedim. sonuçlar açıklandı, vergiden 50 almışım fakat analiz 55, denetim 31 geldi, tek dersten temmuz'da bir daha giricem. Denetim sınavımdan çok emindim, itiraz etsem sonuç değişir mi ne dersiniz? hocalar itiraz ettik diye takarlar mı sizce? Bi fikir verirseniz, çok kararsızım :(

ekmekci ' Alıntı:
ben de analiz ve maliyetten kalmışım, maliyete inanamıyorum,çok iyi geçmişti, itiraz edersem maliyete ederim, analizden benim durum da senin gibiydi.

Ben bir tek maliyetten girdim, 70 bekliyordum 70 aldım. ilk sorunun ilk 3 maddesi yanlışdı, son 2 maddesi doğruydu, ikinci sorumda doğruydu, cevaplarımı hem çok düzgün yazdım, hemde rakamların yanına neredeyse 1 parağraf açıklama yazdım ki iş mahkemelik olursa bilirkişi o rakamları şans eserideğil hesaplayarak bulduğumu, neyi neye böldüğümü, çarptığımı anlasın diye, nitekim tam bekledğim notu aldım, eğer cevaplarıızdan eminseniz mahkeme yoluan gidin, ama emin değilseniz para ve vakit kaybı olur.

Saygılar

analiz ters köşe yaptı bütün sonuçlar doğru olmasına rağmen 40 aldım. yorumlarımda gayet iyiydi, yeni bir komisyonla karşı karşıyayız arkadaşlar diğer sınavlarda sıkıntı yaratabilir.

70 bekleyip 70 almak, çok isabet. Sınavdan sonra, evde cevaplarımı kontrol etmedim, o yüzden hata ihtimalim var. itiraz olayına da pek inanmıyorum, düzeltmeleri çok zor.

İtiraz etmeyi düşünüyorum analizden çünkü 100 puan uygulamasından 65 rahat vermesi gerekli sonuç odaklı cevaplara bile.

analizden 70 beklerden 35 aldım.. çok eminim yaptıklarıma.. maliyetten sadece birinci sorunun b şıkkı yanlış fakat 80 aldım.. denetimden yine iyi yaptım yorumlarım doğru derken 34 aldım.. kısaca ilk girişimdi 3 dersten kaldım analiz denetim vergi.. fakat tamamen tek ders vergiye adapte olmuş sadece onu bekliyordum şok oldum şok.. itiraz etmeyi düşünüyorum

Bence bu analizi okuyanlar yada komisyonun 80ini bilgisayara girenler 30 olarak girmiş yada komisyon 50 üzerinden sınavı cevaplamış.

böyle saçmalık mı olur ya.yada bu işte bir torpil var

temmuz da analiz ve maliyetten gireceğim. bu derslerden 2. girişim oalcak. komisyon ters köşe olarak bu dersleri seçmiş şanstan.
nasıl bir şey ya bir derstten soru zor anlarımda doğru cevaplayanalar nasıl kalır ya.
hiç değilse geçecek kadar puanlama yapmalrı gerek. nasıl oluyor anlamıyorum.
her komisyona göre doğru farklı olur mu .?
biz denem tahtası olduk çıktık.

şulem01

arkadaşım meslek hukukunu okuyan iyi niyetli galiba ben 2.kalacağım ders olarak meslek hukukunu bekliyordum aslında 55 aldım kurtuldum ondan.. vergiden kalmak zoruma gitmiyorda analiz çok canımı sıkıyor..

arkadaşlar yorumları okudum mart benim 2. girişimdi 1. sınavımda maliyetten 100 beklerken abartısız ; 75 geldi sustum haddi geçer not diye sineye çektim 2. sınavda maliyetten 70 beklerken 55 geldi itiraz konusunda oda başkanı ile görüştüm boşuna çabalama mahkeme falan emin ol % 90 aynı sonuç geliyor dedi kaldıki daha öncede itiraz edenleri gördüm aynende hayal kırıklığı oldu bence daha işin başındasınız hele 50 ve üstü almışsanız hiç ona zaman harcamayın zamanı ders çalışmaya harcayın derim bu benim nacizane fikrim ama bu kağıtları okuyanları anlamıyorum elimizde olsada cevap kağıtlarından 1 örnek alsak sonuçta siline bilir kalemlerle bu cvp kağıtları dolduruluyor herşey aklıma geliyor heleki aralık maliyette bir kedi merdiveni yapmadığım kaldı ama maleseffff :((((

gsgül arkadaşım, ben de açıkçası, kurşun kalemle yazdığımız cevaplar silindi mi, nedir diye düşündüm.
Yalnız sen 1. sınavda maliyetten 75 almışsın, 2. sınavda neden yine maliyete girdin?
itiraz konusunda aynı fikirdeyim, sonuç değişmiyor ama analiz, çoğumuzu perişan etti, kağıtta daha başka ne yapabiliriz ki, 90-100 beklerken 40 gelmesi şok.

arkadaşlar benimde maliyetten son hakkım mart döneminde vergiden girmiştim 65 aldım temmuzda maliyetten gireyimmi yorumlarınızı bekliyorum...

:))) evet yazıma şimdi dikkat ettim 2. sınavda vergiden 55 aldım maliyet değil

Çıldırmamak elde değil yaaa-maliyetten 30 aldım-tesmerin yaynladığı cevaplara bakıyorum-neredeyse harfi harfine aynı-Noktalama işaretlerindenmi kırdılar puanları-inanılcak gibi deil-70 bekle 30 al.

7/5 geldi. denetimden kalmayı beklerken analizden 40 la kaldım. bişey değişmeyeceğini biliyorum ama itiraz edecem. meslektende 3 soru yapmıştım diğerlerini salladım 35 aldım. temmuza kadar çalışmaya devam.

Maliyet Muh.ilk sorunun 4 şıkkıda doğru ikinci sorunun hepsi anlatımlı şekilde doğru.

sonuçlarda doğru.

Tesmerin açıklamlarınada baktım aynısı.

ama 60 vermişler.

Analize gelince adamın cevap kağıdına baktım yorum ve sonuç diye kendince akademik yar.doçlukdan profluğa geçiş sınavı sorusu hazıladığını sanmış ve sonuç odağına puan vermemiş.

aralık sınavına bakarsanız yorum yapın demiyor ama martda yorum yapın demiş aralıkta güle oynaya herkes geçmiş.

o yüzden temmuzda analiz bence zor olmayacak 3 soru gelecek yine biri sözel matematiksel işlem olacak.

itiraz konusuna gelince itiraz etmeyeceğim boşa onlara para kazandırmayacağım.