Martta Sınava Girecek Arkadaşlar Son Durumlar Nasıl!

Sınava az bi süre kala arkadaşlar hazırlıklar nasıl gidiyor.Galiba bu sınava katılacak pek kimse yok!bu aralar forumlara ilgi bayağı azalmış!

Son günlerde takıldığımız soruları burda tartışalım!Herkese şimdiden kolay gelsin!

Ynt: Martta Sınava Girecek Arkadaşlar Son Durumlar Nasıl!

Buyrun tartışalım.

Marttaki sınava girecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim.Ancak bana çok fazla tartışılacak soru yok gibi geliyor.sorular kalıp, herşey belli ve yorum yapılabilecek bir tane soru yok , maalesef biz oturup ezberleyip gireceğiz başka da yapacak birşeyimiz olduğunu zannetmiyorum. ??? O nedenle sınava girecek bütün arkadaşlara Allah zihin açıklığı versin,emek veren,gönül veren,gerçekten bu sınavı kazanmak isteyenlere Allah yardım etsin...Kolay gelsin...

mamiuur ' Alıntı:
Marttaki sınava girecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim.Ancak bana çok fazla tartışılacak soru yok gibi geliyor.sorular kalıp, herşey belli ve yorum yapılabilecek bir tane soru yok , maalesef biz oturup ezberleyip gireceğiz başka da yapacak birşeyimiz olduğunu zannetmiyorum. ??? O nedenle sınava girecek bütün arkadaşlara Allah zihin açıklığı versin,emek veren,gönül veren,gerçekten bu sınavı kazanmak isteyenlere Allah yardım etsin...Kolay gelsin...

ezberlicen şeyleri yazarmısın kalıplaşmış olanlarıda bizi bilgilendirirsen seviniriz herkese martdaki sınavda başarılar dilerim..

Bundes ' Alıntı:
mamiuur ' Alıntı:

ezberlicen şeyleri yazarmısın kalıplaşmış olanlarıda bizi bilgilendirirsen seviniriz herkese martdaki sınavda başarılar dilerim..
finansal muhasebe de çıkabilecek sorular bence şöyle;
1- kasa eksik ve fazlası
2- tahakkuklar(gelir-gider)
3-amortisman
4- bide hangisi şu gruptadır hangisi bu gruptadır tarzı sorular
5-bu işlem ne için yapılmıştır tarzı sorular veya ne zaman yapılmıştır.
başka da pek çıkmaz kanımca...

kalıplaşmış sorular var arkadaşa katılıyorum çıkmış sorulara bakıyorum bende örneğin stok bağımlılık oranını hemen hemen her sınavda değişik şekilde sordular eşdeğer ürün miktarı mesela aslında dışardan zor gibi görünen sorular aslında çok basıt mantığını kavramakgerek çıkmış sınav sorularının çözümlüsüne bakın derim herkese sınavda başarılar dilerim ....

Sevgili arkadaşlar ben de sizinle birlikte ilk defa sınava gireceğim, o nedenle ben burada belirttiklerimin bazılarını önceden sınava girmiş arkadaşlardan öğrendim, bazılarını kendim tespit ettim umarım herkesin yararına olur.Eğer not ihtiyacı olanlar varsa elimden geldiği kadarıyla yardıma hazırım bana msn adresimden ulaşabilirler.Sevgili BUNDES senin cümleni okuduğumda biraz alay ederek konuştuğunu düşündüm hatta bir arkadaşıma da sordum , o da bence alay eder gibi değil dedi bende o nedenle üstünde fazla durmuyorum.Alay ettiysende canın sağolsun umarım bu bilgiler ve nacizane tavsiyeler işinize yarar.Sınava 20 gün kala,sınava girecek bütün arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Finansal Muhasebe de çıkmış soruları çözerek bence yeterli başarıya ulaşılabilir.
Finansal Tablolar analizinde ise zaten bir tane Analiz sorusu bir tane de Oran sorusu çıkıyor.Çıkmış soruları çözmek yeterli olur kanısındayım.
Maliyet Muhasebesi bu sınavda muhtemelen Kademeli dağıtım diyorum ona dikkat etmenizi öneririm,Eşdeğer ürün Miktarı ve net satış değerlendirilmesi sorularına dikkat etmeliyiz gibi geliyor.
Meslek Hukuku zaten belli gerekli kaynaklardan bakılabilir en azından herkesin elinde stajyerin el kitabı vardır kolayca ezberlenebilecek şekilde.
Genel Hukukta sınavda çok sade cevaplar istiyorlar yani yorum yapabilecek hiç bir şey yok 2006 yılındaki sınavlarda çıkmış genel hukuk sorularının hemen hemen hepsi geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan oluşuyordu.O nedenle çıkmış soruları mutlaka incalayin ve ezberleyebilirsiniz.
Denetimden Yurdakul Çaldağ hocanın kitabında hazırlanmış 75 e yakın soru cevap var okumanız faydalı olur diye düşünüyorum .Ayrıca Celal Kepekçi hocada kitabında çalışma soruları hazırlamış ancak cevaplarını kendiniz bulmalısınız onlarda yaklaşık 75 civarı bunları okuyarak başarılı olunabilir diye düşünüyorum.
Vergi Hukukunda ise bana yapılan tavsiyelerden birisi KDV kanununun ilk 10 maddesi ve 24,25,27,30.maddeleri iyi okunmalı ayrıca oturup mevzuatı ezberleyeceğiz.

her şeye hazırlıklı olmalıyız arkadaşlar

geçen hafta ankara odasında kurstaydım herkes vergiden yakınıyor 90 lık verdim 9 geldi 80 lik verdim 8 geldi bende 80 lik vermiştim en az, 42 geldi orda çıkan genel kanı kanun maddelerini ezberliyeceğiz yorum katmıyacaz.

analize gelince yukarıda arkadaşın birisi demiş oranları ezberleyin ve geçmiş yıl sorularına bakın, geçen dönem öyle olmadı,ezberledim gittim oranları hiç sözel bakmadım banko bekliyodum geçerim diye sınav kağıdı gelince şaşırdım kaldım onun için ön yargılı olmayın hiç oranlardan çıkmadı ve bir kez çıkmış bilanço ve gelir tablosu çıktı %50 si ise sözel çıktı onun için her şeye her ders için hazırlıklı olun

Allah yardımcımız olsun hepimizin

teşekkürler ogün kardeş, yalnız sınav listeleri daha aktif olmamış. Sınavdan önce internet üzerinden o da aktif olur mu isimlerimizi görebilirmiyiz?

mamiuur ' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar ben de sizinle birlikte ilk defa sınava gireceğim, o nedenle ben burada belirttiklerimin bazılarını önceden sınava girmiş arkadaşlardan öğrendim, bazılarını kendim tespit ettim umarım herkesin yararına olur.Eğer not ihtiyacı olanlar varsa elimden geldiği kadarıyla yardıma hazırım bana msn adresimden ulaşabilirler.Sevgili BUNDES senin cümleni okuduğumda biraz alay ederek konuştuğunu düşündüm hatta bir arkadaşıma da sordum , o da bence alay eder gibi değil dedi bende o nedenle üstünde fazla durmuyorum.Alay ettiysende canın sağolsun umarım bu bilgiler ve nacizane tavsiyeler işinize yarar.Sınava 20 gün kala,sınava girecek bütün arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Finansal Muhasebe de çıkmış soruları çözerek bence yeterli başarıya ulaşılabilir.
Finansal Tablolar analizinde ise zaten bir tane Analiz sorusu bir tane de Oran sorusu çıkıyor.Çıkmış soruları çözmek yeterli olur kanısındayım.
Maliyet Muhasebesi bu sınavda muhtemelen Kademeli dağıtım diyorum ona dikkat etmenizi öneririm,Eşdeğer ürün Miktarı ve net satış değerlendirilmesi sorularına dikkat etmeliyiz gibi geliyor.
Meslek Hukuku zaten belli gerekli kaynaklardan bakılabilir en azından herkesin elinde stajyerin el kitabı vardır kolayca ezberlenebilecek şekilde.
Genel Hukukta sınavda çok sade cevaplar istiyorlar yani yorum yapabilecek hiç bir şey yok 2006 yılındaki sınavlarda çıkmış genel hukuk sorularının hemen hemen hepsi geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan oluşuyordu.O nedenle çıkmış soruları mutlaka incalayin ve ezberleyebilirsiniz.
Denetimden Yurdakul Çaldağ hocanın kitabında hazırlanmış 75 e yakın soru cevap var okumanız faydalı olur diye düşünüyorum .Ayrıca Celal Kepekçi hocada kitabında çalışma soruları hazırlamış ancak cevaplarını kendiniz bulmalısınız onlarda yaklaşık 75 civarı bunları okuyarak başarılı olunabilir diye düşünüyorum.
Vergi Hukukunda ise bana yapılan tavsiyelerden birisi KDV kanununun ilk 10 maddesi ve 24,25,27,30.maddeleri iyi okunmalı ayrıca oturup mevzuatı ezberleyeceğiz.

Alay etmedim sadece sınav öncesi stressim vardı uzun zamandır foruma bakmıyordum yazdıklarını yeni okudum ve sadece alay etmedimi belirtmek istedim inş. herkesin sınavı iyi geçmiştir

mamiuur ' Alıntı:

Selamlar

Hocam, ilgin ve emeğin için çok teşekkürler.

Genel bir tavsiyeyi aktarmak istiyorum.

Sınava giren arkadaşlar, vergiyi sonraki derse bırakıyorlar. Çok ezbere dayalı olduğu gerekçesiyle onu ayrı değerlendiriyorlar.

Ne kadar doğru bilemiyorum bir kaç yerden bu tavsiye edildi.

İnşallah tüm forumdaki arkadaşlar ilkinde hepsini, hadi olmadı üçe bırakmadan ikinci de hepsini verirler.

saygıyla

Vallahi ben bu stresi ikinci kez yaşamak istemiyorum. Bir kerede vermek istiyorum.
Ezber konularının ilk gün olması da hoşuma gitti.
Herkese başarılar..

muhasebe denetimi ne kaynak arıyorum ancak
melih erdoğan
yurkakul çaldağ
nejat bozkurt
islam çankaya isimleri dışında
mümkünse bir de sınav kapsamındaki mevzuat nedir
spk tebliğ no x-22
ymm -tasdik yönetmelikleri
?

Ogün kardeşim denetimden kaynak olarak celal kepekçi de var ancak bana yarın msn de hatırlatırsan sana bir not yollayayım bana gönderen kişi denetimden en iyi not demişti bende inceledim gerçekten iyi.yarın msn de denk gelirsek eğer ben unutursam sen hatırlat yollarım sana. Ayrıca SMMM.YMM lerin ÇUEHK dan sorular çıkıo( madde 50-60 arasından)

Ayrıca arkadaşlar artık son viraja da geldik, ilk defa girecek olmanın ve ilk girişte vermek gibi bir zorlamaya soktuğum için kendimi stresste oluşmaya başladı.Umarım sizler iyi hazırlanmışsınızdır,umarım hak eden herkes bu sınavda başarılı olur.

Ezber konularının ilk gün olması iyi ayrıca denetim ve vergi de az şöyle kolay sorarlarsa diğerleri verilmeyecek gibi değil,inşallah da böyle olur....

Yarınki sınavda tüm adaylara başarılar dilerim.

Sınava katılacak olan tüm arkadaşlara gönülden başarılar. 2 gün boyunca gönlümüz sizinle olacak. Umarım pazartesi günü güzel haberlerinizi alırız.