Mayıs 2012 KDV Beyannamesi Yanlış Verilmiş.

Mayıs 2012 Dönemi KDV Bilgileri

Satış : 119.120,42 Hes.Kdv: 21.441,68
Devreden : 2.996,89 İndKdv : 18.357,32
Ödenecek : 87,47 TL

Ben 21.441,68 TL'nın tamamını satışı hiç göstermeden ilave edileceğe atmışım. Herşeyi muhasebe programına yaptırınca başına bunlar geliyor insanın.

KDV ödenmişti. Bu firma vergilerini düzenli ödüyor.

Düzeltmeyi nasıl vermeliyim. Ödeme ne çıkar acaba.

Ynt: Mayıs 2012 KDV Beyannamesi Yanlış Verilmiş.

Verdiğiniz bilgilere göre her hangi bir vergi ziyaı gözükmüyor, bu nedenle vergi ziyaı cezası kesilmeyecektir.

koraykarakaya ' Alıntı:
Verdiğiniz bilgilere göre her hangi bir vergi ziyaı gözükmüyor, bu nedenle vergi ziyaı cezası kesilmeyecektir.

Yani DZT ve KSS kutucuklarını işaretlemem yeterli olacak ve 22,85 damga vergisimi çıkacak. Doğrumu..

Pişmanlık Talepli, Kanuni Süresinden Sonra Seçenekleri ve Düzeltme Beyannamesi Gerekçesi
213 sayılı V.U.K 344. madde kapsamında kesilen cezaya ilişkin aynı kanunun 376. maddesine istinaden ceza indirimi talep ediyorum *
*İndirim talep etmek istemezseniz, kanunun Ek:1.maddesi uyarınca tebliğ tarihinden (17.07.2012) itibaren 30 gün içinde uzlaşma talebinde de bulunabilirsiniz. Kanun gereği, bu iki hakkın ancak birinden yararlanabilirsiniz.

Çıkan kutucuğu işaretlememe gerek varmı?

Bu beyannamede vergi ziyaı olmadığı için VUK md.371'den yararlanamazsınız zaten? PIS kutucuğunu kabul etmemesi lazım.

Tamam yolladım teşekürler