Merkezin Kapanıp Şubede Faaliyete Devam ETME!

DbA

Merhabalar arkadaşlar..

Firmanın merkezi ve şubesi bulunmaktadır merkez ve şubede yazar kasası vardır. Merkez işyerini 31.10.2013 tarihinde bir başkasına devretti. Faaliyetine şube adresinde devam edecek. Aşağıya yazmayı düşündüğüm dilekçeyi ekliyorum , sizce olurmu?

.............. vergi dairesine müdürlüğüne

dairenizin ..................... nolu gelir vergisi mükellefiyim. Daireniz sınırları içerisinde kuyumculuk faaliyeti ile
iştigal etmekteyim. Merkez işyeri adresim: çalı sk. no: 13/4 , şube işyeri adresim fener sk no: 5/6 'dır.

Merkez işyerimi 31.10.2013 tarihinde kapatmış olup faaliyetime şube işyerim olan ve bundan sonra MERKEZ işyeri
adresim olan fener sk : 5/6 adresinde devam edeceğim,

Kapanan Eski merkez adresimde kullandığım olivetti marka yazar kasayı yeni Merkez adresimde kullanmaya devam
edecek olup yine eski merkez adrese ait olan fatura sevk irsaliyesi ve gider pusulası ekte yer almaktadır.

gerekli işlemlerin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

saygılarımla,

" olup yine eski merkez adrese ait olan fatura sevk irsaliyesi ve gider pusulası ekte yer almaktadır." ÖKC ile ilgili bilgi dilekçede yazabilirsiniz ancak bu ifadeye gerek yok şayet eski merkeze ait fatura vb belgeler kullanılmayacaksa iptal tutanağına bağlı olarak iptal ettirebilirsiniz. bu arada yazınızdan şube ve merkeze aynı vergi dairesi baktığı izlenimi aldım şayet şube farklı vergi dairesinde ise nakil işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Sayın DbA,

Şahıs Firması veya Gelir Vergisi mükellefi olup olmadığınızı belirtmemişsiniz. Kurum olmadığınızı düşünüyorum. Değilseniz sorun yok.

Sayın DbA,

Şahıs Firması veya Gelir Vergisi mükellefi olup olmadığınızı belirtmemişsiniz. Kurum olmadığınızı düşünüyorum. Değilseniz sorun yok.

teşekkürler dostum , ayrıca kurum olmadığını dilekçe formatında yazmıştım gelir vergisi mükellefiyim diye.

iyi forumlar...

Sayın DbA,
Gözden kaçırmışım, Özür...,bu şartlar altında merkez için bastırdığınız fatura ve irsaliyeler üzerindeki bilgileri sticker veya kaşe ile düzelterek kullanabilirsiniz iptal ettirmenize de gerek yok.