Mersis

Clever

Katkı Sunan Üye
Merhaba

MERSİS üzerinden şube açılışında temsilci eklerken;

TC No - Aile Sıra No uyuşmuyor uyarısı alıyorum..

Çözüm için ne yapabilirim.

Bilgileri direk kimlikten yazıyorum yanlış olamaz..

Merhaba
Öncelikle mersis çağrı merkezine danışınız.Bazen düzeltme yapabiliyorlar.Olmazsa nüfus müdürlüğüne danışınız.

Merhaba,

Yeninlenen Mersis ile sanırım firma sorgulama kaldırılmış. Ben mi bulamadım acaba dikkat eden var mı?

Sayın burakmuhasebe

Bende bulamadım. Güncelleme devam ediyor ancak şirket kuramadım bu yüzden..

Merhaba

Sayın Arkadaşlar
Genel Kurul Toplantısının tescil başvurusunu yapacaktım ama mersisin arayüzü işlemleri değişmiş..
değişiklik başlat kısmında firma bilgilerini yazıyorum.. Aramalarda çıkmıyor bir türlü..
Şirketin tüm bilgileri mevcut, mersis numarası da dahil.. Ama sistem bir türlü çıkartmıyor..

Değişiklik başvurusu nasıl yapacağım?

mersis numarası içinde vergi numarasına dair hiç bir benzerlik yok.. ikiside farklı rakamlar..
şöyleki 2 sene önce yapılan genel kurul toplantısının tescil işlemini biz mersis üzerinden değil, ticaret siciline mersis ücreti verilerek mersis işlemini ticaret siciline yaptırmıştık. Bu nedenle mevcut mersis numarası o zaman oluşmuştu.

şimdi artık ticaret sicil böyle bir hizmet vermiyormuş, bu nedenle mecbur biz gireceğiz ama değişiklik başlat menüsünde arama yaptığımda firma çıkmıyor..

Mersis nolarında değişikliğe gidilmiş sıfır sonrası vergi no ve sonrası rakamlardan oluşuyor. Sanırım değişen nonuzu öğrenerek işleminizi yapabilirsiniz.

ama vergi numarasını da yazıyorum ünvanla birlikte ticaret sicil numarasında.. firma bulunamadı diyor.