Meslek Hukukundan Kalan Arkadaşlar Paylaşımlarınız Bekleniyor

aralık 2011 ilk girişimdi martta en bela vergiyi dahi verdimde meslek başıma dert oldu tek dersteyim oda malesef meslek :(((( arkadaşlar bu ders hakkında paylaşımlarınızı bekliyorum

Ynt: Meslek Hukukundan Kalan Arkadaşlar Paylaşımlarınız Bekleniyor

gsgül ' Alıntı:
aralık 2011 ilk girişimdi martta en bela maliyeyi dahi verdimde meslek başıma dert oldu tek dersteyim oda malesef meslek :(((( arkadaşlar bu ders hakkında paylaşımlarınızı bekliyorum
Paylaşımdan ziyade, sana kanunu çalışmanı tavsiye edeceğim.
gib sitesinden 3568 sayılı kanunu çalış. Oku gerekirse tamamını ezberle.

Kanuna çalış diyorsunda martda girdiğimiz sınavda Ymmlerle ilgili bir şey sormuş ben kanuna baktım göremedim.

mesleği herkes basit gördü yıllarca adamlarda alın size meslek dedi.

arkadaşlar ben meslekten rahat geçtim sadece tutturmak önemli ufak bir analiz yaparak sizde rahat verirsiniz zor gibi gözüküyor ama sandığınız gibi zor değil mesela ben disiplin yönetmeliğindeki çıkmış sorulara değilde çıkmamışa çalıştım zaten disiplin yönetmeliğinde 2 yada 3 tane kaldı örneğin disiplin kurulu üyelerinin reddi, disiplin cezalarının uygulanması ,disiplin yönetmeliğinin amacı,disiplin cezası türleri ve hangileri ne cezadır diye birde disiplin kovuşturmasında zaman aşımı ve bunu kesen olaylar sorusunu ben yakaladım cevabı yaptım kanunlardan ise yabancı smmm,meslek ünvanların haksız kullanılması ,oda genel kurul toplantısını sordu martta bunuda yakaladım baştan sona yazdım maddeyi çünkü 2008 e kadar çıkmamıştı soru oda yönetim kurulu teşekkülü yönetim kurulunun görevi toplantısı başkanın görevioda disiplin kurulu teşekkülü görevi oda denetleme kurulu ve görevi birlik ğin görevi birliğin geliri birlik genel kurul toplantıları birlik yönetim kurulunun görevleri birlik yönetim kurulunun toplantıları,birlik denetleme kurulu ve görevleri,oda ve birlik seçim esasları oda ve birlik organlarının denetimi birde sınav yönetmeliği ile staj yönetmeliğinin tamamına çalışın 1.nolu muhasebe tebliğinide internetten dökün oradaki kavramları ezberleğin çalışma usullari ezberleyin ismmmo dan indirip çalışın enazında 60 civarı rahat alırsınız
unutmayın sınavlarda sorular genelde
1 kanungeliyor 1 disiplin geliyor 1 çalışma usul geliyor diyer 2 si ise karışık yönetmeliklerden geliyor başarılar herkese bunlara daha iyi çalışın temmuzda görüşürüz tekrardan bakalım kaçtanesini tutacak iyi çalışmalar.....

bu yazdıklarım 2008 ile 2012 arasında çıkmamış sorulardır hep 2008 öncesi çıktı unutmayın 2008 den bu tarihe kadarını normal okuyun ama en çok ağırlığınızı yukarıda yazdığıma verin

bilgin paylaşımın için çok teşekkürler ya insanların şu yorumu beni temmuza kalmaktan daha çok yıkıyor vergi gibi zor dersi verdinde kala kala kendi mesleğinin hukukundanmı kaldın bu mesleği bırak ayıp falan diyorlar bitiyorum resmen ama evet ya vergi gibi kapsamlı bir dersi bile su gibi içtik 3568 denmi korkacağız herkeze kolay gelsin....

birşey değil kasmadan vereceğin ders inanın ben kendim kafamda 4 derse yüklendim meslek hukuk analız finansal bunlardan hukuktan 68 meslekten 60 aldım finansaldan 44 analızdende25 burda finansaldan iyi beklerken kaldım analızde öğle adamlar analızden 100 bekleyenleri hep yorumdan bıraktı büyük ihtimalle soru tarzı basit gelecek temmuzda yani herkez geçebilir hukuk tanda çıkmış sorulara bakın başka bir iş yapmayın 2005 ve sonrasını ezberleyin bende aynısını yaptım çünkü herkese başarılar

Arkadaşlar ben 35 aldım meslekten. Zaten en kötü notum da bu. Allah sonumuzu hayırlı eylesin

herkese 35 vermişler sanırım..bende 35 ile kaldım.