Meslek Hukukundan Kalanlar Buraya Lütfen

arkadaşlar merhaba,

vergi ve denetim notlarını paylaştım sıra mesleğe geldi :) geçen dönem dehaya gittim hocanın çalışmamız için verdiği 108 soru cvp şeklindeki notu mail adresine gönderiyorum.Sadece oradaki sorulara çalışarak 68 aldım (meslek hocasının notu kıt olduğu halde)

umarım yararlı olur. Benım sadece denetim kaldı dualarınızı bekliyorum

sevgiler:)

arkadaşlar merhaba,

vergi ve denetim notlarını paylaştım sıra mesleğe geldi :) geçen dönem dehaya gittim hocanın çalışmamız için verdiği 108 soru cvp şeklindeki notu mail adresine gönderiyorum.Sadece oradaki sorulara çalışarak 68 aldım (meslek hocasının notu kıt olduğu halde)

umarım yararlı olur. Benım sadece denetim kaldı dualarınızı bekliyorum

sevgiler:)

Hukuk için soru-cevap varmı arkadaşlar? Zamanı kısıtlı olanlar için çok pratik oluyor.
Hazırlayanların emeğine sağlık..

Notlar

Merhaba arkadaşlar,
Hotmail ortak alana Meslek Hukuku ve Temel Hukuk notlarımı koydum. Notlarımın faydalı olabileceğini düşünüyorum. Herkese kolay gelsin.

Arkadaşlar merhaba,Sayın smmm_hly nin bahsettiği meslek hukuku notlarını banada gönderebilirmisiniz? smmm_yeterlilik adresine giremiyorum sanırım şifre değişmiş.

merhaba
mart 2014 meslek hukuku sınavında çıkabılecek olan soru tahminleriniz varmı? sadece 30 puanlık bı tahmın yapsanız benım için yeterli olur. gecen dönem tvtvlkn arkadaşımız saolsun tahmın yapmıştı o tahmınlerde çıkmıştı. ben unutmuşum bakmayı. yada bı şekılde soru tahmınlerıne ulaşmak nasıp olmadı. bu dönemde soru tahmını olan arkadaşlarımız varsa lütfen yazsın. artık 3. gırışım olcak. sıkıldım artık sınava gır gır sonuç un sıfır olmasına! lütfen meslek mağdurlarını da unutmayın. inanın çok dua ederim tahmınler doğru çıkarsa!..
teşekkür ederim

saygılarımla

pardon arkadaşlar yanlış yazmışım .meslek hukukundan 50 puanlık soru tahmınıne ıhtıyacım varmış. kusura bakmayın. çok özür dılıyorum yanlış yazdığım için!..lütfen meslek mağdurlarını unutmayın!...

teşekkür ederım
saygılarımla

Arkadaşlar;
Başka sayfada da yazmıştım. Deha ya giden arkadaşım , hocaların çıkabilecek dediği yerleri işaretlemiş. Belki faydası olur diye aşağıda belirtiyorum , uzun ama napalım. Dehanın sayfa sırasına göre yazıyorum ;

Meslek;
- SMMM sınavı
- YMM sınavı
- Odaların gelirleri
- Oda genel kurul toplantısı
- Oda ve birlik odalarının denetimi

STAJ YÖNETMELİĞİ
- Amaç
-Stajın yapılması ve yöntemi
- Denetim
- Stajın hedefleri

SINAV YÖNETMELİĞİ
- Sınavlarla ilgili temel esaslar
- Tekrar sınava girebilme

ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI
-Genel mesleki standartlar
- Sözleşme yapılması
- Defter ve belgelerin saklanması ve iadesi
- çalışanlar listesinden silinmeyi gerektiren haller
-meslekle bağdaşan işler
-Denetim raporu bölüm ve çeşitleri
-ruhsat alan meslek mensubunun meslek kütüğünden silinmesi
- disiplin cezaları ile ilgili yasaklara uymama
- disiplin cezalarında farklı uygulama
-Soruşturma
-Etik komitesi
-tehditler ve alınması gereken önlemler

HAKSIZ REKABET
-Oda haksız rekabetle mücadele kurulu

-Ücret tarifesinin hazırlanması
- Tarifeler hazırlanırken hazırlama ilkeleri

-Ödeme zamanları

DenetimHK / Denetimi yapacaklar

merhaba arkadaşlar meslek hukuku dersinden 2 kere sınava girdim iyi not beklerken geçemedim, bende mi bi problem var yoksa hocanın kağıt okumasındamı bi sıkıntı var anlamadım =). ilk sınavımdan 60 beklerken 30 aldım. Son sınavdan 70 beklerken 15 aldım. Ne kadar doğru yaparsam yapayım bu dersten geçemiycem gibi bi his oluştu bende. Hocanın cevaplarda özellikle dikkat ettiği bişimi var acaba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Meslek Hukuku dersine çalıştım, soruları "kendimce analiz" ettim. Hiç bir kesinliği olmamakla beraber aklımadan geçen çıkabilecek sorular şunlar;

Odaların Kuruluş Maksadı
Kovuşturma Yetkisi ve zamanaşımı
Oda Haksız Rakebet Kurumu Teşekkülü
YMM Tasdik Sözleşmeleri
Bi de Staj yönetmeliği yeni değişti oradan bi soru gelebilir diye düşünüyorum

Belki bir faydası olur arkadaşlar. Herkese başarılar.

Merhaba sorulara baktım ama , tesmerın yayınladığı cevaplar gibi değil daha yalın olmasına rağmen not veriyorlarmı ya ben 46 ıle kaldım

valla bende anlamadımhep kalıyorum 46 nota ıtıraz ettım yıne vermıs 46 puan bu nedır 6 puanı nereden kırdın

Meslek hukukundan kalan arkadaşlar
meslek hukuku sesli anlatım
ISMMMO

adresinde var ama linke tıklayınca açılmıyor