Meslek Kodum

arkadaşlar taşeron olarak çalışmaktayım 4 ay oldu işyeri maaşımı primimi düzenli olarak yatırıyor fakat meslek kodu boş her ay bende işyerimi arayıp durumu söyledim onun pek önemli olmadığını söylediler alo 170i arayıp ordakilere söyledim emekliliğinde sıkıntı olmaz ilerde dediler ama gene söyle dediler iş yerine ben ertesi ay gene söyledim benden 1 hafta önce girenin yazıyor benim neden yazmıyor meslek kodumu yazın ne olarak çalıştığım belli olsun diye sizce primimi maaşımdan ödüyorlar fakat meslek kodunu yazmamaları bana şimdi ve ilerde bi sıkıntı yaratırmı emeklilikle ilgili veya herhangi bir sorun?

İişverence işcinin gördüğü işe uygun meslek kodu nun bildirilmesinde yarar var, "meslek kodu" konusu genelde ihtilaf veya dava aşamalarında gündeme geliyor,bu çerçevede işcinin resmi/gerçek ücret ve bu gerçek ücret üzerinden primlerin ödenip,ödenmediği,ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı gibi durumlarda dikkate alınıyor,başkaca ilerisi açısından hangi durumlarda gündeme gelir şahsen bilmiyorum.(meslek kodunun bildirmemenin cezası da şu an yok biliyorum)