Mesleki sözleşme bitiş tarihi

Üyelik
29 Mar 2010
Mesajlar
42
arkadaşlar hepinize merhaba sorum şudur.mesleki hizmet sözleşmesi yıl içinde dahi yapılmış olsa örneğin 6.ay 31.12. de süresi dolan olarak gib e bildirilmesi gerekir mi?
 
Üyelik
15 Eki 2010
Mesajlar
524
Ynt: mesleki sözleşme bitiş tarihi

hayır, zaten 1 yıldan kısa süreli sözleşme yapamazsınız.
 
Üyelik
29 Mar 2010
Mesajlar
42
Ynt: mesleki sözleşme bitiş tarihi

yalnız mersin odasının sitesindeki açıklamada hangi ay yapılırsa yapılsın 31.12. de iptal edileceği yönünde bir anlatım var.oda yöneticileriyle konuştum onlar mesleki sözleşmenin faaliyet dönemi itibariyle yapıldığı ve 31.12.de süresinin sona ereceğini söylüyorlar.aklım iyice karıştı...
 
Üyelik
15 Eki 2010
Mesajlar
524
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

Onlar ulvi kişilik değil. Bağlılık mevzuatadır, yarın izahatta oda yönetimi böyle demişti, telefonla aradım öyle dediler vb... tarzı anlatımlar size pek yardımcı olmaz.
 
Üyelik
29 Mar 2010
Mesajlar
42
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

o halde sayın roonin sözleşmenin süresi yapıldığı tarihten itibaren 1 yıldır mı oluyor?
 
Üyelik
3 Ocak 2011
Mesajlar
1,478
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

Bir yıldan kısa süreli de daha uzun süreli sözleşme de yapılabilir. Sizin sözleşmeye yazdığınız tarihler geçerlidir.
 
Üyelik
15 Eki 2010
Mesajlar
524
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

g705 ' Alıntı:
Bir yıldan kısa süreli de daha uzun süreli sözleşme de yapılabilir. Sizin sözleşmeye yazdığınız tarihler geçerlidir.

Ücret Sözleşmesi Kapsamı
Madde 14- Ücret sözleşmeleri münferit ya da süreli olarak yapılabilir. Süreli sözleşmelerin en az bir yıllık olması şarttır.
 
Üyelik
3 Ocak 2011
Mesajlar
1,478
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

rooniin ' Alıntı:
g705 ' Alıntı:
Bir yıldan kısa süreli de daha uzun süreli sözleşme de yapılabilir. Sizin sözleşmeye yazdığınız tarihler geçerlidir.

Ücret Sözleşmesi Kapsamı
Madde 14- Ücret sözleşmeleri münferit ya da süreli olarak yapılabilir. Süreli sözleşmelerin en az bir yıllık olması şarttır.
Sizin elinizdeki sözleşme metninde öyle yazıyor olabilir. Ancak her sözleşme bu şekilde değildir. TÜRMOB'un matbu sözleşmesinde tarih boşluğu bulunmaktadır ve devamında "... Sözleşme yapılırken takvim yılı esas alınır ve süresi, yapıldığı yılın sonunda biter..." yazmaktadır.
 
Üyelik
15 Eki 2010
Mesajlar
524
Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

Yukarıdaki alıntı sözleşme metni değil, YÖNETMELİK
 

Benzer konular

Üst