Mesleki sözleşme bitiş tarihi

arkadaşlar hepinize merhaba sorum şudur.mesleki hizmet sözleşmesi yıl içinde dahi yapılmış olsa örneğin 6.ay 31.12. de süresi dolan olarak gib e bildirilmesi gerekir mi?

Ynt: mesleki sözleşme bitiş tarihi

hayır, zaten 1 yıldan kısa süreli sözleşme yapamazsınız.

Ynt: mesleki sözleşme bitiş tarihi

yalnız mersin odasının sitesindeki açıklamada hangi ay yapılırsa yapılsın 31.12. de iptal edileceği yönünde bir anlatım var.oda yöneticileriyle konuştum onlar mesleki sözleşmenin faaliyet dönemi itibariyle yapıldığı ve 31.12.de süresinin sona ereceğini söylüyorlar.aklım iyice karıştı...

Ynt: Mesleki sözleşme bitiş tarihi

Onlar ulvi kişilik değil. Bağlılık mevzuatadır, yarın izahatta oda yönetimi böyle demişti, telefonla aradım öyle dediler vb... tarzı anlatımlar size pek yardımcı olmaz.

o halde sayın roonin sözleşmenin süresi yapıldığı tarihten itibaren 1 yıldır mı oluyor?

Bir yıldan kısa süreli de daha uzun süreli sözleşme de yapılabilir. Sizin sözleşmeye yazdığınız tarihler geçerlidir.

g705 ' Alıntı:
Bir yıldan kısa süreli de daha uzun süreli sözleşme de yapılabilir. Sizin sözleşmeye yazdığınız tarihler geçerlidir.

Ücret Sözleşmesi Kapsamı
Madde 14- Ücret sözleşmeleri münferit ya da süreli olarak yapılabilir. Süreli sözleşmelerin en az bir yıllık olması şarttır.

rooniin ' Alıntı:
g705 ' Alıntı:

Ücret Sözleşmesi Kapsamı
Madde 14- Ücret sözleşmeleri münferit ya da süreli olarak yapılabilir. Süreli sözleşmelerin en az bir yıllık olması şarttır.
Sizin elinizdeki sözleşme metninde öyle yazıyor olabilir. Ancak her sözleşme bu şekilde değildir. TÜRMOB'un matbu sözleşmesinde tarih boşluğu bulunmaktadır ve devamında "... Sözleşme yapılırken takvim yılı esas alınır ve süresi, yapıldığı yılın sonunda biter..." yazmaktadır.

Yukarıdaki alıntı sözleşme metni değil, YÖNETMELİK