Mılko Marka Mali Mühür Hk.

kalisper_a

Tanınmış Üye
Arkadaşlar Merhaba;

Akıllı kart okuyucu olarak Mılko marka gelen arkadaşlar varmı?

Sorun Pin Belirleme Aşamasında (Kart Seri Numarası algılanamadı) diye bir hata veriyor.Dolayısıyla pin belirleyemediğimiz gibi e-fatura ve e deftere mali mühürle başvuramıyoruz.Çözen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Mali mühür elinize geçtikten sonra kamu-sm adresinden okuyucu ve sim kart için ayrı ayrı sürücüleri indirip kurdunuz mu? Java sürümünüz doğru mu? Kamu-sm mali mühür aktivasyon işlemlerini tamamladınız mı?

Pin kodunu Kamu-SM online işlemler adımından öğrendiniz mi? Kart okuyucu yazılımı için gerekli java sürümüne baktınız mı? (Sürücü yükleme adımında yardım menüsü)

Denetim masası java - wiev
açılan ekranda 1.8 olması lazım.
diğer bütün javaları silin.
explorer çalışmazsa , mozilla'da yüklemeyi deneyin.Buda olmazsa başka bir bilgisayarda deneyin.
xp'de mali mühür sorunlu .en iyisi windows10 olan bilgisayarda deneyin.
Yine olmazsa Kamusertifikasyon merkezine mail atın geçte olsa cevap veriyorlar.
Kolay gelsin.

Milko kartlar ile ilgili büyük bir sorun yaşanmaktadır
Son üretilen milko cihazlar sim ile (e-imza,gem) uyumlu değildir
2 gün önce Tübitak Gebze Kamu Sm binasına giderek bir yetkili ile görüştük ve uyumlu cihazları yapmaya başladıklarını öğrendik
10 dk bekledik eskisini teslim ettik ve yeni milko cihazımızı teslim alıp yanımızda götürdüğümüz laptop ımızda kontrol ettik kartı okudu tanıdı
Ofise geçtiğimizde de başvuru aşamasında sorun yaşadık şöyle ki;
64 bitlik sistemlerde 64 bitlik java kurulu ise Akis çalışıyor ancak E-fatura başvuru ekranı 32 bitlik java istiyor
Biz bu sorunu Özel entegratörümüzün desteğiyle çözdük
Özetle Milko cihazların büyük çoğunluğu sorunlu arkadaşlar kuruma giderek değişim yapın ve başvurunuza devam edin
KOlay gelsin

Zaman Ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Soruna Gelince crazy accountant arkadaşın dediği gibi genel bir sorun eski cihazlarımızı kurye ile gelip alacaklar ve yenisini verecekler bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlar varsa kamusm iletişim numaralarından arayıp genel sorun kaydı oluştursunlarki yenisi gelsin.

1 buçuk aydır kırmızı renkte gelen bu milko mali mühürü kuramıyoruz.ofisimdeki bilgisayara yüklüyoruz kartın içine girip akis programı ile şifreyi girip kartı açıyorum ama muhasebe programım logo şirketin genel merkezinde ve ben uzaktan bağlatı yolu ile şirket bilgisayarına bağlantı yapıp o şekilde fatura giriyorum ama e-fatura yollamak için ve gelen faturaları onaylamak kabul etmek için mali mühürü uzak masa üstü bağlantısı yaptığım bilgisayarında tanıması gerek.Dİğer bilgisyarda tubitak ın ilk verdiği beyaz renkli mali mühür çalışıyor ama bu milko denen lanet kartı bir türlü tanıtamadık.işletim sistemim window 7, 64 bt .benım gıbı uzaktan masaustune baglanıp o sekılde kayıt yapan e -fatura ıslemlerı yapan ve bunu milko ile kurup becerebilen varmıdır?
saygılarımla

1 buçuk aydır kırmızı renkte gelen bu milko mali mühürü kuramıyoruz.ofisimdeki bilgisayara yüklüyoruz kartın içine girip akis programı ile şifreyi girip kartı açıyorum ama muhasebe programım logo şirketin genel merkezinde ve ben uzaktan bağlatı yolu ile şirket bilgisayarına bağlantı yapıp o şekilde fatura giriyorum ama e-fatura yollamak için ve gelen faturaları onaylamak kabul etmek için mali mühürü uzak masa üstü bağlantısı yaptığım bilgisayarında tanıması gerek.Dİğer bilgisyarda tubitak ın ilk verdiği beyaz renkli mali mühür çalışıyor ama bu milko denen lanet kartı bir türlü tanıtamadık.işletim sistemim window 7, 64 bt .benım gıbı uzaktan masaustune baglanıp o sekılde kayıt yapan e -fatura ıslemlerı yapan ve bunu milko ile kurup becerebilen varmıdır?
saygılarımla

bizde bir defa hatalı geldi iade ettik yenisi geldi. entegratörsüz gib portalını kullanmak istedik ne mümkün donuyo kitleniyor. izibiz ile anlaştık bağlandılar bir defa tanıttılar artık her pc den e fatura kesiliyor alınıyor.

m1VzjZ

son mesajımda ki rnekk -hızlıresım lınkınde goruldugu gıbı uzakmasaustu makınasında logo connect programını actım e-fatura ayarlarına geldım kartı orda goruyor ama altında sertıfıkaları gostermıyor kı seceyımde sag ustten kartın ıcıne şifreyı gırıp kullanayım.burda tıkanıp kalıyoruz

bu arada izibiz firmasını telefonda aradım kendilerinden hiç hizmet almamama rağmen uzaktan bağlantı yapıp durumu gördüler ama bugune kadar sadece muhurun takılı oldugu bılgısayarda işlem yaptıklarını uzaktan masaustu baglantısı yapılan bır baglantı türünde işlem hiç yapmadıkalarını belırttı yınede arkadaslardan allah razı olsun dıyorum.sektörde boyle ıyı ınsanlarda varmıs.

GİB e-ft sistemini (portal) kullanacaksanız sadece son sürüm java 32 olmalı. java 64 kaldırıp 32 olanı kurmalısınız.