Mizandan bilonço

aday

Katkı Sunan Üye
geçici vergileri verdik malumunuz üzre bankalar gelir tablosu ve bilanço istiyor gelir tablosu zaten beyannamede var ama bilançoyu mizandan yola çıkarak hazırlayabiliryiz ne yapabiliriz bilonço hazırlamak için?

Ynt: mizandan bilonço

Yıl ortasında bilonça çıkarılmaz deyin. Bilanço yıllıktır=T.C. Laiktir. :D
Mizanı verin onlar halleder.

Ynt: Mizandan bilonço

ne yazık ki müdürümüz kendisine istiyor bana ne yap et bilanço çıkart diyorsizde exelde hazır örnek varmı mizandan yola çıkıp değerleri yerine koyabileceğim bilanço örneğine ihtiyacım var

Var. Rakamları yazın kendisi bilanço oluşturuyor. Mail adresinizi gönderin.

benden de yıl içinde bilanço isteniyor. ama mizan veriyorum . hatta mizanı bile geçici dönemleri için veriyorum. örneğin 7 aylık mizan yokkkkkkkk:=)))) 3-6-9-12 .....

Selamlar
Çoğu banka mizan ve dönem geçici beyanını kabul ederken,bazıları da özellikle bilanço istemektedir.
Aslında mizan rakamlarından bilanço oluşturulabilinir,fakat tekniği bilmediklerinden,bankada hazır bulunan bilanço şablonuna bizden alınan bilanço verilerini girerek rapor hazırlamaktadırlar.Ayrıca banka bu bilanço ile başka oransal işlemlerde yapmaktadır.Özsermaye,likidite vs.Bunlara da bilanço verilerinden ulaşılabilmektedir.Haliyle istenirse ve mükellefte ısrar ederse bilanço hazırlamak zorundayız.Krediyi veren kurum veya müşteri büyüklüğüne veya raporu hazırlayacak banka memuruna göre değişebilir..
Saygılar

NİSANLI ' Alıntı:
Yıl ortasında bilonça çıkarılmaz deyin. Bilanço yıllıktır=T.C. Laiktir. :D
Mizanı verin onlar halleder.

Sn.NİSANLI,
Yukarıdaki ifadeyi espri olsun diye yazdığınızı düşünüyorum,doğru mu düşünüyorum?

Yazdığınız eşitliğin "T.C. Laiktir" bölümü doğrudur,ancak "Bilanço yıllıktır" bölümü hatalıdır.

Herhangi bir finansal tablo herhangi bir tarih itibariyle düzenlenebilir.Ki "Bilanço, işletmenin belli bir tarihteki varlıklarını ve bu varlıkların sağlandığı kaynaklarını gösteren mali bir tablodur." şeklinde tanımlanır.Bu tanımdaki belli bir tarih takvim yılının son günü olmak zorunda değildir.

Selamlar