Muhasebe Denetiminde Soru Tahmini

sorundegil86

Katkı Sunan Üye
arkadaşalar düşünceleriniz nedir özellikle kursa giden arkadaşlar yardımcı olmanızı bekliyoruz hocaların tahmınleri nelerdir??

bence egerki kgk dan soru soracaklarsa denetim standartlarından 330 denetim kanıtı elde edilmesine ilişkin denetim prosedürleri, dış teyit olabılir 240 standardına görekasıtlı yanlışlıklar hileli finansal raporlama ve varlıkların kötuye kullanılması diye dusunuyorum 325 göre iç kontrol bileşenleri(unsurları) 260 göre önemli eksikliklerde denetçinin bldiriminde gözönünde bulunduracağı hususlar nelerdir? bds 230 göre calışma kagıtlarının amaçları arkadaşlar aklında olan varsa veya 330 standardından sonraki standartlara bakan varsa bırseyler yazsın yada ozet cıkrtan varsa hepmız gecelım su sınavı artık

Ben açıkçası KGK'dan soru geleceğini düşünmüyorum. Gelse bile 25-30 puandan fazla bi değeri olmaz diye düşünüyorum...

Kgk ile ilgili dehanın soru cevap fasikülünü [email protected] adresine gönderdim. Büyük bir ihtimalle 1-2 soru gelecek (dehaya göre) normal konulara çalışıp cevap verirseniz kgk konularında ek olarak 3-4 madde fazlası vardır. Deha hocaları normal fasiküle çalıştırıyor. Denetim dehanın fasikülünü de yükledim. Önemli yerler işaretlidir. Denetim klasörünün içindedir. Başarılar

Kgk ile ilgili dehanın soru cevap fasikülünü [email protected] adresine gönderdim. Büyük bir ihtimalle 1-2 soru gelecek (dehaya göre) normal konulara çalışıp cevap verirseniz kgk konularında ek olarak 3-4 madde fazlası vardır. Deha hocaları normal fasiküle çalıştırıyor. Denetim dehanın fasikülünü de yükledim. Önemli yerler işaretlidir. Denetim klasörünün içindedir. Başarılar

öncelikle cok teşekkürler bizi bilgilendirdiğin için senden bir rica daha hocaların soru ve ya konu tahmınlerı nelerdir onlarıda bıze ıletırsen sevınırız.

Allah razı olsun sizden.Ben 2 dönemdir ilk ders denetim olmasından dolayı sınavın kötü geçmesiyle öbür derslerde kaba tabirle dumar oldum.Bu sınava girip girmeme konusunda tereddütlerim vardi.İyi hazırlanmak gerektiğine notları görünce sayenizde karar verdim.Bu sınava girmiycem ve bu sınavda ki soruları görüp hazirana hazırlanıcam.

Tekrar emeğinize sağlık

galatasaray üniversitesinden idil hocanın, uluslararası denetim standartları ile ilgili bir çalışması var. kısa kısa açıklamış UDS leri. smmm_yeterlilik hesabına gönderdim.

iç kontrol sisteminden soru gelecek diye tahmin ediyorum ben. arkadaşlar sizde tahminlerinizi, kurslarda hocaların önem verdiği noktaları yazın buraya lütfen.

selam arkadaşlar sayfaya gönderdiğiniz dökümanlara nası ılaşabilirim sayfada yeniyim de ilgilenen arkadaş olursa:)

iç kontrol sisteminden soru gelecek diye tahmin ediyorum ben. arkadaşlar sizde tahminlerinizi, kurslarda hocaların önem verdiği noktaları yazın buraya lütfen.

iç kontrol sıstemınden de gelebılır bence kanıt ıle ılgılı soru beklıyorum kanıt toplama teknıklerı(denetim prosedurlerı) ornegın yada kanıt nedır kanıtlar nelerdır kgk dan soru gelırmı bılmem ancak muhasebe nedır unsurları da gelebılrı etkın bırt ıc kontrol sıstemının unsurları(kontrol prosedurlerı) iç kontrol sıstemının esas amaçları

planlama aşamasında yapılacak işlemler
iç denetçi, iç kontrol
hata, hile
önemlilik
bağımsız denetim raporunun bölümleri (Fasikülde yazmıyor aşağıda yazılanları ezberle)

Bağımsız denetim raporunun bölümleri
I. Başlık bölümü (paragrafı) : Bağımsız denetim raporu
II. Muhatap Bölümü (paragrafı) : (Hitap edilen taraf/ raporun adresi) : X A.Ş. Yönetim Kuruluna veya X A.Ş. Ortaklarına
III. Giriş Bölümü (paragrafı):
denetim kuruluşunun sorumlulukları
yönetimin sorumlulukları
denetime tabi olan finansal tabloların adları ve dönemi
IV. Kapsam Bölümü (paragrafı)
denetim çalışması sırasında yapılanlar,
finansal raporlama çerçevesi
önemli yanlışlıklardan sorumlu olma
V. Görüş Bölümü (paragrafı)
VI. Denetim Kuruluşunun Kimliği, Adresi Bölümü (paragrafı)
VII Rapor Tarihi ve imza Bölümü (paragrafı)

deha hocasının sınavda çıkmasını beklediği konulardır (beklenen arkadaştan alıntıdır.