MUHSGK da muhtasar olaylandı , sgk hata verdi ne yapmalıyım

Sayın Üstadlarım ,
Mayıs ayına ait muhsgk da muhtasar onaylandı fakat sgk hata verdi tekrar muhsgk oluşturduğum da "Bu bilgilere sahip bildirge 27/09/2021 tarihinde saat 23:51:47 de MUHSGK (e-beyanname/defter beyan ) üzerinden yüklenmiştir. Bu belge iptal edilmeden yeni belge gönderilemez. İptal işlemi MUHSGK (e-beyanname/defter beyan ) üzerinden yapılabilir diye hata alıyorum . Fakat belgeyi ben iptal edemiyorum sgk yı arıyorum ankarayı aramanız gerekir diyor . Ben mayıs ayına ait muhsgk yı nasıl tekrar gönderebilirim konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz

Onay bekleyen beyanınızda sadece iptali mi bildirdiniz. Çünkü önce iptal bildirge verilecek,kurum tarafından iptal onaylanacak sonrasında doğru beyanı vereceksiniz.
Telefonla ulaşıp yaptırmak biraz zor.Önce bağlı olduğunuz sgk'ya gidip işlemi hızlandırmaya çalışmalısınız.
İptal bildirge onaylanmadan yenisini veremezsiniz.

SGK Bilgi İşlem Müdürlüğü ANGARA: 0312 595 87 70 durumu anlatın, yapabilecekleri bir şey varsa yardımcı oluyorlar. Diğer SGK merkezleri gibi değil. Cidden ilgileniyorlar. Çözülecek bir durum varsa da çözüyorlar. İsterseniz arayın görüşün.