Mükellef bilgileri

arkadaşlar merhaba
avm lerde ki satış mağazalarımızı şube girişinden tek tek bildirecekmiyiz. birde avm lerde üzerimize elektrik yok. bunu nasıl yapacağız adreslerde inanılmaz sıkıntı var. mağazalarımızda doğalgazda kullılmıyor.

Ynt: mükellef bilgileri

Selamlar
Avm'lerde mağazalarınız ek işyeri(şube)olarak tescilliyse bildirimleri de ayrıca yapılacaktır.
Bu tip a.veriş merkezlerinde toplam elektrik veya igdaş tarzı faturalar mağazalar adına ayrı ayrı hesaplanmakta ve makbuz karşılığı (ortak giderlere katkı payı) tahsilatı yapılmaktadır.Genelde bu makbuzlar ekinede o ayki gider faturalaları eklenmektedir.Genellikle elektrik ve doğalgaz fatuturalarıda bunların arasında yer alır.Bu tip işyerlerinde bu faturaların bilgileri yazılacaktır. Şayet işyerinize bu şekilde ayrıntılı bir gider belgeleri verilmiyorsa o zaman yönetimden bu faturalardaki bilgileri istemeniz gerekecektir.
Saygılar

Ynt: Mükellef bilgileri

Merhaba
Firmamızın merkezi ve şubesi var,yalnız şube büro tarzında hiçbir işlem yapılmıyor,bütün üretim şubede,ikisininde bildirim formunu ayrı gireceğim peki hasılat bilgilerinde merkez adreste üretim olmadığı için 0 mı gireceğim

Şube bilgileri girerken açılış kısmına şube açılış tarihimi yazılacak

Şube kendi başına münhasıran bildirime tabi olduğuna göre şube açılış tarihinin yazılması lazım elbette.

Vergi dairesinin yoklamaya geldiği tarihmi yazılmalı yoksa vergi dairesi sisteminde görülen tarihmi,
Şöyle açıklayayım, İlk vergi dairesinin yoklamaya geldiği tarih 20,09,2010 tarihi daha sonra vergi dairemiz değişti. Değişen vergi dairesi sisteminde 01,11,2011 görünüyor. İlk tarihimi girmeliyim.

Elbette ilk tarihi, sonuçta fiilen işe başladığınız tarih ilk tarih, vergi dairesinin değişmesi başka bir şey.

Ticari mal alıp satma ve reklemasyon vb. diğer gelirlerin kodu ne olmalı
Faaliyet hasılatlarının toplamı gelir tablosundaki brüt satışların toplamını tutmalımı

fabrikamızın tescili şube olarak yapılmadu vergi dairesinde kaydı yok merkezin olduğu vergi dairesinde muhtasarını bildriiyoruz. şube olarak mükllef bilgileri bildriimi verilemli mi.

şantiyeler için de her biri şube olarak mı verilecek.
anlamadım