Mükellefiyeti Tekrar Başlatma

Merhaba Herkese,
öncelikle yeni katıldım aranıza.
2 sene oldu belgemi alalı ve hep şirketlerde çalıştım uzman, şef vs. ne yazık ki özel sektör şartları maaşların düşüklüğü, çalışma saatlerinin fazlalığı, mesailer, hafta sonları vs. gibi nedenlerle bende kendi işimi yapmak istedim ve home ofis olarak açılış verdim oda bunu kabullendi sadece büro tescil belgesi alamadım açılışı yaptıktan bir ay sonra muhasebe müdürlüğü teklifi aldım ve aldığım yerde çok iyi teklifte bulundu ve kapanış yapmamı istedi bende çiçeği burnunda işime kapanış verdim, ne yazık ki işler umduğum gibi olmadı ve beni işe alan firma bir akrabasını bahane ederek aniden işime son verdi.... ortada kaldım hayatımda ilk kez özel sektör tarafından kapıda bırakıldım.... şimdi tekrar iş arayıp aynı şeylerle karşılaşmak istemiyorum ve kesin olarak, üstelik bu sefer de evde de değil küçükte olsa bir dükkan kiralayarak başlamak istiyorum. 2 aylık bir sigortam oldu yeniden mükellefiyetimi başlatabilir miyim, aynı süreçleri tekrar mı yapmalıyım örneğin defter tasdiki vs. henüz müşterim yok ilk müşterim kendi defterim olacak ama artık kararlıyım kimseden emir almak istemiyorum ama çok da büro tecrübesine sahip değilim endişelerim de var... bana fikirlerinizi söyler misiniz? nasıl yol almalıyım ?

şimdiden çok teşekkür ederim.

Evet, açılış için tüm işlemleri tekrar yapmanız gerekiyor. Hiç müşteri olmadan işe başlamak çok zor açıkçası, 1 sene hatta 2 seneyi gözden çıkarmanız gerekiyor, cepte yersiniz yani. 2 sene dayanabilirseniz yavaş yavaş bulursunuz müşteri.
Hayırlı olsun.