Nace Kodu Ve Yeni Muafiyet Durumu

merhabalar, firmamız toptan satış ve ımalat olarak ıkı kısımdan olusmakta bır merkez 2 de subemız vardır.şubenın bırınde ımalat yapılmaktadır.vergı levhamızda sadece toptan satıs uzerıne olan kod numaraları vardır.en son yayınlanan genelgede muafıyette bulunmak ıcın ımalat nacesınınde vergı levhasında olması gerekıyor.ınteraktıf vergı daıresınden basvuru yaptıgımızda onaylanma surecı ne kadar zamanı alır?

SGK kayıtlarındaki nace kodu dikkate alınacak.

"Görev belgesi başvurusunda bulunan kişilerin sosyal güvenlik numarasına göre halen çalışmakta olduğu işyeri sicil numarası belirlenecek ve iş yerinin faaliyet alanına göre muafiyet kapsamında kalıp kalmadığı kontrol edilecek."

Aynı sıkıntı bizde de mevcut üretim yapılan kısma nakil yapsak SGK sistemi girişi görüp sıkıntı çözüle bilirmi acaba diye düşünüyoruz.

Aynı sıkıntı bizde de mevcut üretim yapılan kısma nakil yapsak SGK sistemi girişi görüp sıkıntı çözüle bilirmi acaba diye düşünüyoruz.
Şimdi çalışan için e-devletten çalışma kaydı belgesi aldığınızda, bu belgede çalıştığı firmanın ismi ve çalıştığı firmanın faaliyet gösterdiği sektör yazıyor.İşçinin,bu firmanın hangi bölümünde çalıştığına dair bir bilgi yazmıyor.
Sgk için farklı dosyalarınız var ise,ki nakil dediğinize göre var, girişi yapmanız işinize yarar diye düşünüyorum.
Girişi yapıp,yaptıktan sonra e-devletten yine çalışma kaydı belgesi almaya çalışın yeni yerle ilgili bilgi görünecektir herhalde.
Yalnız tabi denemediğim için net birşey söyleyemiyorum.