fonradar

Nace Kodu

Arkadaşlar ilk limited şirketi kuruluşum firma her türlü Toptan Gıda Maddeleri alım satımı yapıyor nace kodlarında 46.3 Lü gruptakilerin hemen hepsini kapsıyoru ticaret odası tescilde sadece birini yaz diyor.Hangisini yazmam gerekir.Sonradan bir problem çıkar mı?

Teşekkürler tahsin bey şimdi bende aynı kodu bulmuştum bir sorum daha olacak tescile evrağı verirken işe başlama tarihi yazmam gerekiyor mu?açılış tarihi 01.01.2014 düşünüyoruz..bu tarihi yazmamızın bir sakıncası olur mu?yeni meslek mensubuyum ilk şirket kuruluşum kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum.bana kısaca şirket kuruluş işlemlerinin aşamalarının bilgisini verirmesiniz.Teşekkürler

Siz evrakları şu anda tescile vermeyin..İşe başlama tarihi yazamazsınız zaten..tescil ne zaman yapılırsa işe başlama tarihiniz odur..Bugün tescile verirseniz 2 gün içinde tescil edilir ve işe başlamanız 2 gün sonrası olur.İşe başlama 2014 yılı olsun istiyorsanız 29-30 aralık gibi tescile vermelisiniz.Ayrıca işe başlama 2013 olursa,2013 defterlerinide tasdik etmeniz gerekecektir,işler iyice karışacaktır.Size önerim tescili mümkün olduğunca aralık sonu gibi bildirmeye çalışmanızdır..
Ayrıca bankadan sermaye taahhüt yazısı almayı unutmayın.(dekont değil yazı istiyorlar)
Saygılar