fonradar

Ne Yapabilirim.

arkadaşlar 2009 için vergi dairesine mükelleflere kestiğim makbuzlar için mahsup dilekçesi vermiştim.yaklaşık 6.000 lira tutarında Gelir vergisi beyannemsinde mukelleflerin isimlerini belirtmiştim birde zaten onlara ait beyannameyi benim verdiğim beyannameyi düzenleyen kısmındada yazıyor
ama mahsubu yapmıyorlar gerekçe mukelleflerin muhtasar beyannamesinde arka kısmında ismimin olmaması hani kiracı bilgileri falan yazıyor yaa
bu durumda ne yapabilirim görüş belirtirseniz sevinirim..

Ynt: Ne Yapabilirim.

Muhtasarlara düzeltme verin. Başka şansınız yok. Arka sayfa vergi/TC nosu yazmayanlar için bir ara düzeltme istemiş ve dv muaf olarak beyanları kabul etmişlerdi. Belki sizinkileride aynı şekilde kabul ederler.

mzhr ' Alıntı:
Muhtasarlara düzeltme verin. Başka şansınız yok. Arka sayfa vergi/TC nosu yazmayanlar için bir ara düzeltme istemiş ve dv muaf olarak beyanları kabul etmişlerdi. Belki sizinkileride aynı şekilde kabul ederler.

+1

mzhr ' Alıntı:

peki ben dv muaf verirsem ilerde bi sorun olmazmı.

Kamil Özyanız' ın ''Vergi Dairesi Sürprizlerine Hazır Olun. Muhtasar Beyannameler için düzeltme beyannamesi istenecek'' başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Bir keresinde bir mükellefim için bana vergi dairesinden telefon açmışlardı 2009 muhtasar beyannamedeki arka taraftaki kira ödemeleri ile alakalı tc kimlik numaralarını girerek düzeltme verin damga vergisinden muaf işaretleyin demişlerdi. Sanırım kira ödemesi yaptığımız kişi kira beyanından incelemeye gitmiş ondandı.

bence düzeltme verin hepsine damga vergisinden muafı işaretleyin bir problem çıkacağını tahmin etmiyorum.