Ne Zaman Emekli Olabilirim.?

Merhaba. Annemin 2003 SSK girişi var. 2009'da da bağkura başladı. SGK emeklilik tablosundan tam olarak hesaplama yapamadım. Annem 1960 doğumlu. Acaba ne zaman emekli olur.

Merhaba. Annemin 2003 SSK girişi var. 2009'da da bağkura başladı. SGK emeklilik tablosundan tam olarak hesaplama yapamadım. Annem 1960 doğumlu. Acaba ne zaman emekli olur.
Herkese merhaba

Sizin verdiğiniz bilgilere göre aşağıda hesaplanmıştır.

4a 58 yaş 25 yıl sigortalılık süresi 4500 gün(kısmi)/ 58 yaş 7000 gün(normal emeklilik)

4b 60 yaş 5400 gün(kısmi)/58 yaş 9000 gün(normal emeklilik)

Annenize ait doğum tarihi,ssk giriş tarihi-çıkış tarihi,ssk prim günü,bağkur giriş tarihi varsa çıkış tarihi,bağkur prim günü gibi bilgiler tam bildirildiği takdirde emekli olacağı tarih günü gününe hesaplanabilir.

Merhaba
Şöyle bir durumum var. Sizce mantıklı mı davranıyorum?

1997 SSK girişim var, 7000'e yakın ödenmiş primim varken işten ayrılıp serbest meslek erbabı oldum. Ancak BAĞ-KUR primlerini isteyerek ödemiyorum. Çünkü alt limitten ödediğim primin emekli maaşımı düşüreceğini biliyorum. Madem öyle prim tutarı da cebimde kalsın istiyorum. Hastane ve ilac tutarlarını cebimden karşılıyorum. Hizmet süremin dolmasına 3 ay var. Muhtemelen yakında EYT de çıkacak. BAĞ-KUR pirim affı çıkar bende pirimi ve hizmeti sildirirsem yine SGK^dan emekli olabilirim değil mi. Doğru mu yapıyorum? Teşekkürler