Nisan 2010 Ymm Sınavı hk.

Arkadaşlar nisan döneminde ilk kez ymm sınavına girceğim. Daha önceki düzenlemede ilk kez sınava girinler tüm derslere girmek zorundaydılar. Yeni düzenleme ile ilk kez sınava girenlerde ilk girşlerinde istediği dersten sınava girebilecekler. Tesmer girmediğimiz sınavlarında tüm sınavlara girmiş gibi sınav haçlarını bizim ödememizi istiyor. Bugün tesmere bununla ilgili bir mail attım. Bakalım bizlerin sorunları ile ne kadar ilgililer göreceğiza. Gelen yanıtıda burda sizlerle paylaşacağım.

Nisan döneminde ilk kez ymm sınavına gireceğim. Yeni ugulama ile ilk kez sınava girenler tüm derslere girmek zorunda olmayıp istediği derslerden sınava girebilecekler.
Ben ilk sınav hakkımda iki derse hazırlanıp sadece bu iki ders için başvuru yapıp iki dersin sınav harcını ödemek istiyorum. Oysa 10 dersin sınav ücreti olan 1.000.-TL'yi ödeyerek sınava başvurabileceğim belirtiliyor. Yani girmediğim sınavlara 800. lira ödemiş olacağım.Anadoludan çesitli güçlüklerle sınava girmek için Ankaraya'ya geliyoruz. Zaten barınma ve diğer ihtiyaçlar için maddi olarak yeterince zorluk çekiyoruz. Bu yetmemiş gibi birde bizden girmediğimiz sınavın giriş parasını istiyorsunuz.

Mağduriyetimiz dikkate alınarak sadece gireceğimiz sanavlara ait sınav ücretlerini ödemek için gerekli düzenlenenin yapılmasını tarafınıza iletiyorum.

Saygılar,

F

Ynt: Nisan 2010 Ymm Sınavı hk.

Arkadaşlar tesmerden mailime yanıt geldi. Tahmin ettiğim gibi sınava giren adayları değil kendi ceplerine girecek parayı hesap eden ve o mantıkla olaya bakan bir merkez. Bu hukuksuzluğu tesmer kendi üyelerine karşı yapıyorsa vay halimize.... :-X

Sayın ...............,

İlk sınavda bütün derslerden sınava başvurmak zorunludur.

Gül SAKMAK
Öğrenci İşleri şefi

TESMER
Dikmen Cd.No: 562 DİKMEN/ANKARA
Tel: 4446060, 0312-4755300
Faks: 0312-4755314
www.tesmer.org.tr
e-posta: [email protected]