Nitelikli Eleman Desteği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tanca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tanca

Katkı Sunan Üye
kosgebe üye olanlar üniversite mezunlarını işe aldıklarında destekten faydalanıyorlar.Peki normal bir üniversite mezunu normal bir iş yerine örneğin tekstil firmasına girse herhangi bir teşviğe benzer bir şey vağ mı?Teşekkürler.

Tabiki tesvik var neden olmasin ama once bahsettiginiz firma kosgebe bavuracak ve kobi oldugunu onaylatacak.ondan sonrasi evrak isleri.tabi bu arada girilecek olan is yerinde statü olarak nasil bir is yapilacak o da önemli.nitelikli bir is yapilmasi lazim.atiyorum isletme mezunu gidipte caycilik yaparsa burada nitelikten bahsedemeyiz.

Gwrci mesajin tarihi eski ama bir not daha yazatim.iskur da is basi egitimi var bunu arastirip bundan da siz yada firmaniz faydalana bilir.

Kosgeb desteginde yas siniri duymadim hic iplik firmasi olmasi bir seyi degistirmez faydalanabilir diye dusunuyorum.cunku bende toptanci bir bayide calisiyorum.kafana uretim firmasi degiliz diye soru isareti varsa buna bakmiyorlar.onemli olan kobi vasfini tasiyor olman.

Ama tarih mezunu yazdigini yeni gordum o konu hakkinda bir bilgim yok

merhabalar,
Şirketimiz daha önce bir çalışanı için nitelikli eleman istihdam desteği almış üst limitimiz henüz dolmamış. şimdi yeni bir eleman için bu desteği almak istiyoruz. izlememiz gereken adımlar nelerdir?

yeniden kosgebe üye olup
yeniden genel destek programına başvurup onaylanmanın ardından diğer işlemleri gerçekleştirmek mi gerekir?

yoksa eski üyelik bilgileri ve genel destek başvuru formuyla birlikte,
yeni alınacak işçi için nitelikli eleman istihdam desteği başvuru formunu doldurup, diploma, sgk prim ve hizmet belgesi , işe giriş bildirgesiyle kosgebe gitmek mi gerekir?

yoksa eski üyelik bilgileri ve genel destek başvuru formuyla birlikte,
yeni alınacak işçi için nitelikli eleman istihdam desteği başvuru formunu doldurup, diploma, sgk prim ve hizmet belgesi , işe giriş bildirgesiyle kosgebe gitmek mi gerekir?

Genel Destek başvurunuz var zaten,diğer belgeleri hazırlayıp vermeniz yeterlidir.