fonradar

Oda Yayınlarının Stajyerlere Gönderilmesi

Arkadaşlar Oda yayınları artık talep eden stajyerlerin tebligat adreslerine de gönderilecekmiş.Ancaaaakkkkkk yeterlilik sınavlarına girmeye hak kazandıysanız ya da sınavlara halen girmekteyseniz siz cezalısın böyle bir şeyi talep edemiyorsunuz.Bence de çok mantıksız ama gerçek.

Bu konuyla ilgili tepkilerimizi dile getirirsek belki sonuca ulaşabiliriz

Ynt: Oda Yayınlarının Stajyerlere Gönderilmesi

Değerli Stajyerimiz,

Stajyer abonelik sistemi stajyerlerimiz içinde başlamıştır. Odamız yayınlarının tebligat adresinize gönderilmesini talep ediyorsanız web sitemizin İNTERNET ŞUBESİ nden giriş yaparak abone olmanız gerekmektedir.

İnternet şubesi şifrenizi bilmiyorsanız, giriş ekranındaki Şifremi unuttum / Bilmiyorum linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz.. İlgili formu doldurduğunuzda şifreniz, oda sicil kartınızda kayıtlı GSM numaranıza SMS ile bildirilmektedir.

Bu sistemde ayrıca kimlik ve adres bilgilerinizi görebilir ve bazılarını değiştirebilirsiniz. Bu bilgilerden ev adres, telefon ve e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz. Diğer değişiklikler için Odamıza gelerek işlem yaptırmanız gerekmektedir.

İSMMMO

Dediğiniz gibi bir ayrımcılık göremedim ben.

http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/html.asp?id=11261

Ben tam da o duyurudan bahsetmiştim.Sınavlara şu anda sınavlara giriyorsanız
yani stajer değilseniz talepte bulunun bakalım bulunabilecekmisiniz

shqiptar ' Alıntı:

Stajınız bittikten sonra, belki belli bir süre daha (Bir yada iki sınava girene kadar/6 aylık gibi) bu yayınlardan yararlanma hakkınız olabilir, bunun süresiz hak olduğunu iddia etmeniz de yanlış olduğunu düşünüyorum.Sonuçta stajını her tamamlayan belge sahibi olamıyor.!

ZİNDAN ' Alıntı:
shqiptar ' Alıntı:

Stajınız bittikten sonra, belki belli bir süre daha (Bir yada iki sınava girene kadar/6 aylık gibi) bu yayınlardan yararlanma hakkınız olabilir, bunun süresiz hak olduğunu iddia etmeniz de yanlış olduğunu düşünüyorum.Sonuçta stajını her tamamlayan belge sahibi olamıyor.!

Sayın Zindan
Sanırım farklı şeylerden bahsediyoruz.Tabi ki süresiz bir hak olduğunu ben de düşünmüyorum.Mevzu stajerler böyle bir imkandan faydalanırken hala sınavlara girmekte olan aday meslek mensuplarının faydalanamaması.
Bana mantıksız gelen de bu.Hee aday meslek mensubu sınavlara girme hakkını kaybetmiş (dosya yakmış) ve bekleme süresine girmişse sizin söylediğiniz doğru.Hala sınavlara giren bizler neden cezalıyız

Biran önce sınavları vermeniz için teşviktir belkide!

İşin şakası bir yana, bu kitaplar odaya ek maliyet sayın shqiptar.Önceden sadece üyelere geliyordu, sonra ekonomik krizi neden göstererek 2-3 yıl üyelere dahi göndermediler.Geçen yılın ortalarında tekrar başlattılar üyelere göndermeyi.
Şimdi stajyerlere de başlatmaları, güzel bir durum bence, imkanlar elverdiğinde, sizin konumuzda olanlara da gönderilecektir umarım.Sabırlı olmak lazım.!

Kolay gelsin.

ZİNDAN ' Alıntı:
Biran önce sınavları vermeniz için teşviktir belkide!

İşin şakası bir yana, bu kitaplar odaya ek maliyet sayın shqiptar.Önceden sadece üyelere geliyordu, sonra ekonomik krizi neden göstererek 2-3 yıl üyelere dahi göndermediler.Geçen yılın ortalarında tekrar başlattılar üyelere göndermeyi.
Şimdi stajyerlere de başlatmaları, güzel bir durum bence, imkanlar elverdiğinde, sizin konumuzda olanlara da gönderilecektir umarım.Sabırlı olmak lazım.!

Kolay gelsin.

Ne diyeyim hayırlısı artık :)

Kolay gelsin

Bence mantıklı olan staj bitimi+2 sene bu yayınlar gelmeli yani o zaman sınavlara girenler ne stajyer ne meslek mensubu arada gibi durum oluşuyor

Önceden stajyerlere de yayınlar geliyordu. 2008 in ikinci yarısından itibaren kağıt tasarrufu bahanesiyle bundan sonra yayınları internet üzerinden takip edin şeklinde mesaj atmışlardı.

sanırım stajyer abonelik sistemi 1.5 ay önce falan başladı ama hala bana bi dergi, döküman ulaşmadı. Aboneliğim ilk günden beri aktif. stajyer arkadaşların eline odadan bu dökümanlar ulaşıyor mu??

2008 Mayıs stajyeriyim.Benim adıma bir adet kitap bile gelmedi. Ancak odadan istediğim zaman çoğu kitapa ulaşabiliyorum. Ayrıca o kitaplara çok da ihtiyacım olmadı. Tanıdığınız Maliye kökenli YMM varsa, Gelirler Kontrolörlerinin sürekli yayını olan Vergi Sorunları veya Hesap Uzmanları derneğinin sürekli yayını olan Vergi Dünyası dergilerine mutlaka göz atmanızı-takip etmenizi tavsiye ederim. Genelde bu kişiler bu dergilere abone oluyorlar. Yaklaşım yayınlarını onla katlar. Çok kaliteli yayınlar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi eklerinin içindeki uygulama soruları da SMMM Yeterlilik Vergi Hukuku sınavlarına çalışmak için çok idealdir.